Порошенко і Кальюлайд: Санкції проти РФ мають тривати до повного виконання

Порошенко і Кальюлайд: Санкції проти РФ мають тривати до повного виконання "Мінська"

Заява
1421
Укрінформ
Президенти України та Естонії Петро Порошенко та Керсті Кальюлайд погоджуються з тим, що санкції стосовно РФ можуть бути скасовані лише після повного виконання Росією мінських домовленостей та дотримання міжнародного права.

Про це йдеться у спільній заяві двох президентів за результатами їхньої зустрічі у Таллінні, повідомляє прес-служба глави Української держави.

"Обидва президенти погодилися, що обмежувальні заходи щодо Росії можуть бути скасовані тільки коли Росія буде дотримуватися основних принципів міжнародного права та виконає Мінські домовленості", - зазначається в заяві.

Порошенко та Кальюлайд підкреслили цінність тісної співпраці в міжнародних організаціях, включаючи ООН, Раду Європи та ОБСЄ. Вони наголосили на перспективах підтримки кандидатур одна одної та реалізації спільних пріоритетів, таких як підтримка безпеки та прав людини в Європі.

Кальюлайд підкреслила підтримку Естонією Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, на яку покладене завдання моніторингу імплементації Мінських домовленостей, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та Плану дій Ради Європи для України.

Обидва президенти наголосили на тому, що Україна та Естонія продовжують засуджувати триваючу агресію Росії в Україні та підтримувати продовження реалізації ефективної політики невизнання незаконної тимчасової окупації та анексії частини території України - Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

"Президент Керсті Кальюлайд висловила постійну підтримку Естонії суверенітету та територіальної цілісності України та відданість спільній політиці ЄС у відповідь на агресію Росії", - йдеться в документі.

Президент Естонії наголосила, що її країна є прихильником подальшої європейської та євроатлантичної інтеграції України. Зокрема, Естонія залишається відданою просуванню Східного партнерства, що буде пріоритетом майбутнього головування Естонії в Раді ЄС у другій половині 2017 року.

Крім того, в заяві президенти закликали до швидкого рішення щодо надання безвізового режиму поїздок громадянам України, для чого Україна виконала всі умови.

"УА/ПВЗВТ (Угода про асоціацію/Поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі — ред.) залишається наріжним каменем відносин між Україною та ЄС. Обидва Президенти привітали її тимчасове застосування з 2016 року та закликали до швидкого завершення її ратифікації", - підкреслено в заяві.

Президент Петро Порошенко перебуває 23 січня з офіційним візитом в Естонії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-