Порошенко доручив передати до Міжнародного суду ООН позов проти Росії

Порошенко доручив передати до Міжнародного суду ООН позов проти Росії

Фото, відео
Укрінформ
Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ передати позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі про порушення Росією Конвенції ООН щодо протидії фінансування тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації.

Таке доручення було зроблено під час зустрічі з уповноваженим Президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, заступником міністра закордонних справ Оленою Зеркаль, заступниками глави АПУ Костянтином Єлісєєвим та Олексієм Філатовим, повідомляє прес-служба глави держави.

"Три роки Російська Федерація брутально порушує міжнародне право, три роки здійснює незаконну анексію Криму, незаконну окупацію Сходу нашої країни на території Донецької та Луганської областей, реалізує політику знищення і дискримінації в Криму", - заявив Президент.

Він наголосив, що за цей час російські бойовики скоїли численні терористичні атаки, жертвами яких стали сотні тисяч безвинних людей, що змушені були покинути свої домівки.

Порошенко нагадав, що близько 1,7 млн українців є тимчасово переміщеними особами. "Ті, хто залишився і в Криму, і на Донбасі, зазнають тортур та переслідувань. Забороняється діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та скоються інші злочини, які не можуть залишатися безкарними", -  сказав він.

Глава держави також нагадав про численні злочини, які були скоєні терористами проти мирного населення в Маріуполі, Волновасі, Краматорську, та збитий бойовиками літак Малайзійських авіаліній, що виконував рейс МН-17.

Порошенко висловив упевненість у тому, що Україна весь цей час з початку агресії Росії діяла виключно у форматі міжнародного права. Він зауважив, що ця робота проводилась за його дорученням, і на сьогодні завершено процес тривалої досудової роботи, підготовлено позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі.

Цей позов відбувається в рамках Конвенції щодо протидії фінансування тероризму. "Це була довга і копітка робота. Було проведено багато сесій та направлена велика кількість нот",  - сказав Президент, уточнивши, що загалом було проведено 5 засідань і направлено 45 нот.

Друга позиція в українському позові, за словами Порошенка, стосується застосування Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації, де також було проведено три засідання і подано більше 20 нот.

"Сьогодні увесь комплекс робіт по досудовому процесу завершено. Сьогодні Україна повністю готова, щоб передати до Міжнародного суду ООН в Гаазі необхідні документи для притягнення до відповідальності Російської Федерації по цих двох Конвенціях", - зазначив глава держави та наголосив, що підготовка української сторони дуже ретельна.

Він також зауважив, що тримає на контролі і попередні позови проти Російської Федерації у рамках позовів щодо порушення нею міжнародного морського права. Зокрема, Україна ставить питання щодо притягнення до відповідальності за незаконну конфіскацію Росією українського майна, українських родовищ, захоплення українських платформ, перешкоджанню рибальству, завдання екологічної шкоди та інші процеси, які спричинили шкоду Україні в анексованому Криму та окупованому Донбасі.

Президент також повідомив про своє доручення Міністерству закордонних справ та Міністерству юстиції щодо супроводження позовів у рамках двосторонніх договорів щодо захисту інвестицій, якими буде забезпечено захист українських державних підприємств.

"Росія має заплатити свою ціну за агресію", - наголосив Порошенко і доручив українським дипломатам передати вже сьогодні позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Фото: http://www.president.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-