Українці Польщі протестують проти українофобії на марші у Перемишлі

Українці Польщі протестують проти українофобії на марші у Перемишлі

Фото, відео
Укрінформ
У Перемишлі в суботу під час щорічного “Маршу перемиських і львівських орлят” за участю багатьох польських патріотичних та націоналістичних організацій прозвучали антиукраїнські гасла.

Об’єднання українців у Польщі (ОУП) закликало польську владу протидіяти проявам ворожого ставлення до української меншини Польщі і громадян України, інформує власний кореспондент Укрінформу в РП. 

“10 грудня у Перемишлі відбувся “Марш перемиських і львівських орлят”, під час якого, окрім інших гасел учасники скандували: “Cмерть українцям” і “Перемишль, Львів – завжди польські”. У Перемишлі не вперше під час публічних заходів спостерігаються антиукраїнські дії в рамках відзначення патріотичних урочистостей”, - йдеться у зверненні. 

У ньому наголошується, що до ескалації такого типу дій призводить “згода на публічне пропагування ненависті на національному грунті і заклики до насилля з боку організаторів, а також поблажливе ставлення до такого роду дій з боку державної і місцевої влади”.

“Мовчанка державної влади у справі цих ганебних подій шкодить польсько-українським відносинам і погіршує імідж Польщі як країни, яка шанує права національних меншин”, - наголосили в ОУП.

Повідомляється, що патронами маршу були, зокрема, депутат Сейму Войцех Бакун, відділ Інституту національної пам’яті у Ряшеві, мер Перемишля Роберт Хома. Організторами маршу були місцевий відділ організації Загальнопольська молодь, Національно-радикальний табір (ONR). Як наголошують в ОУП, найбільше обурення викликає участь в марші організації Табір великої Польщі (OWP), оскільки вона взяла на себе відповідальність за знищення восьми українських місць пам’яті в 2015-2016 роках, а її члени не приховують проросійських симпатій і участі у військово-навчальних таборах в Росії.

Як зазначив в коментарі Укрінформу голова ОУП Петро Тима, під приводом вшанування польських героїв відбувається нагнітання антиукраїнських настроїв, що не може не викликати сильного занепокоєння.

“Немає жодних зазіхань на "український" Перемишль чи щось в цьому роді. А все там відбувається в таких настроях, що нібито українці планують якусь атаку на Перемишль”, - наголосив Тима. 

Він додав, що під час цих маршів формується патріотизм, спрямований проти українства і виникає питання ревізіонізму, оскільки з’являється контекст польського Львова. 

“Учасники маршу публічно говорять про польський Львів, тому є питання до польських державних установ: чи вони дозволяють такого роду заклики?” - заявив Тима. 

Марші перемиських і львівських орлят (орлята – польська молодь, учасники польсько-української війни 1918 року) відбуваються у Перемишлі щороку у грудні.

Фото: Lukasz Solski

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-