Каменем спотикання на переговорах у Мінську є заходи безпеки - Айвазовська

Каменем спотикання на переговорах у Мінську є заходи безпеки - Айвазовська

1328
Ukrinform
Представник України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи Ольга Айвазовська вважає, що сьогоднішня зустріч міністрів закордонних справ країн нормандської четвірки в Мінську навряд чи буде результативною.

Про це вона сказала журналістам у вівторок у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Свідченням того, що сьогодні мала ймовірність засідання у Мінську, є проблема того, що немає узгодженого документу, який би формально лише затвердили в Мінську глави МЗС. Дискусії, що велися на рівні експертів, юридичних радників протягом листопада, поки що не дали своїх результатів, оскільки кожна сторона має власні завдання», - сказала Айвазовська.

На її думку, нинішнє засідання в Мінську швидше буде таким, яке «дозволить звірити годинники», ніж узгодити єдиний документ.

Основні розбіжності на переговорах у Мінську, за її словами, стосуються заходів безпеки, зокрема для України є неприйнятною пропозиція російської сторони скасувати АТО.

«Українська сторона має власну дорожню карту, але думаю, що основні розбіжності стосуються заходів безпеки, тому що Російська Федерація цією дорожньою картою, яка оприлюднена на початку цього року в різних форматах, передбачала можливість скасування АТО - пункт №1 дорожньої карти. Тому ми не можемо говорити, що це є прийнятним для української сторони, якщо цей пункт залишався пропозицією документу», - сказала вона.

Як повідомляв Укрінформ, глави МЗС країн нормандської четвірки - України, Франції, Німеччини та Росії - зустрінуться 29 листопада у Мінську для обговорення імплементації домовленостей про припинення вогню на Донбасі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-