Лідери фракцій підписали проект звернення до Європарламенту щодо "безвізу" - 15.11.2016 09:53 — Новини Укрінформ
Лідери фракцій підписали проект звернення до Європарламенту щодо "безвізу"

Лідери фракцій підписали проект звернення до Європарламенту щодо "безвізу"

1988
Ukrinform
Лідери майже всіх парламентських фракцій підписали проект звернення до Європарламенту і Ради Євросоюзу щодо надання Україні безвізового режиму без зволікань.

Про це повідомила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у своєму Facebook.

"І на погоджувальній раді у ВР, і на круглому столі за участю посла ЄС в Україні пана Мінгареллі зосередилася на питанні надання Україні безвізового режиму. Сьогодні (у понеділок - ред.) лідери майже всіх парламентських фракцій за ініціативи керівництва ВР (А. Парубія, О. Сироїд) підписали проект звернення до Європарламенту і Ради ЄС (у вівторок буде зареєстровано і, сподіваюся, проголосовано) щодо надання Україні безвізового режиму без зволікань", - зазначила Геращенко.

Вона нагадала, що Україна виконала всі 144 критерії плану дій візової лібералізації. "За цей час в нас виникли важкі додаткові обставини - війна, але ми виконали всі критерії. І ми очікуємо від ЄС виконання їхньої частини зобов'язань щодо безвізу. Ми з розумінням ставимося до нових викликів, що постали перед ЄС, зокрема, міграційної кризи, і до зусиль Євросоюзу ввести спецмеханізм як елемент захисту своїх кордонів. Але ми проти прив'язки старту безвізу до спецмеханізму. Це подвійні стандарти, адже інші країни, що мають безвіз з ЄС, користуються зараз усіма перевагами, для них не закрили безвіз до старту спецмеханізму", - наголосила Геращенко.

Вона також зазначила, що надання Україні безвізового режиму і старт спецмеханізму - це паралельні процеси, підкресливши, що "відверто озвучила цю позицію на заході за участю посла ЄС".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>