Порошенко зустрівся з родинами українців, що знаходяться в полоні

Порошенко зустрівся з родинами українців, що знаходяться в полоні

Фото
1583
Ukrinform
Під час зустрічі Президент України поінформував мам і дружин заручників про перебіг переговорного процесу в питанні звільнення заручників.

Про це повідомляє прес-служба голови Української держави.

Глава держави наголосив, що для української сторони цей пункт Мінських угод, так само як і безпекове питання, є пріоритетними. Україна наполягає на безумовному звільненні всіх заручників, яких утримують як на окупованій території, так і в Російській Федерації.

Петро Порошенко підкреслив, що він порушує це питання на всіх міжнародних зустрічах.

За словами Президента, зустріч з мамами та дружинами полонених готувалась давно і для нього дуже важливо надати конкретну інформацію щодо долі заручників. Він назвав надзвичайно важливим той факт, що сьогодні можна говорити про підтвердження інформації щодо 45 заручників. «А це означає, що ми будемо боротися за їх якнайшвидше звільнення. Це дасть можливість нам потроїти зусилля для того, щоб якнайшвидше були позитивні новини», - сказав Президент.

Петро Порошенко підкреслив, що звільнення заручників залежить напряму від Російської Федерації, яка повинна в цьому питанні натиснути на бойовиків щодо виконання цього ключового пункту Мінських угод.

Глава держави підкреслив, що питання звільнення українців із полону є для нього пріоритетним, і його уповноважені займаються цим 24 години на добу та постійно доповідають про будь-які зміни у цьому процесі.

За його словами, з початку війни вже знайдено і звільнено 3080 заручників. На сьогоднішній день в полоні перебувають 107 цивільних і військових громадян України і потрібно докласти всіх зусиль для їх звільнення.

Президент подякував матерям та дружинам за їх мужність, мудрість та витримку і зазначив, що для нього як Глави держави, дуже важлива їх позиція і підтримка своїх чоловіків. Петро Порошенко підкреслив, що важливо тримати спільну лінію в питанні звільнення всіх українських полонених.

Президент поінформував, що 19 серпня заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв, у Берліні передасть списки із прізвищами 45 заручників до офісів Президента Франції та канцлера Німеччини для того, щоб у європейських столицях знали про кожного українця, якого утримують у полоні. Для того, щоб ми разом вимагали їх негайного, безумовного і якнайшвидшого звільнення.

Петро Порошенко також підкреслив важливість того, що вперше за два роки міжнародна гуманітарна місія ООН була допущена до заручників. Україна наполегливо вимагає, щоб представників Міжнародного комітету Червоного хреста було допущено до окупованих територій, щоб вони отримали доступ до тюрем і були залучені до пошуку і звільнення полонених. Це питання знову буде підніматись у Мінську під час чергового раунду переговорів, а залучення міжнародних організацій дасть хороший поштовх у просуванні цього процесу.

Президент також зауважив, що жодного звільнення не відбувається без участі Служби безпеки України і українська сторона готова до найширших компромісів у питанні звільнення.

В свою чергу, Голова СБУ Василь Грицак зазначив, що Служба безпеки виконує всі доручення президента задля того, щоб був знайдений компроміс і звільнено українських заручників. «Ми не імітуємо процес, і не робимо піар. Кожного дня, за кожного хлопця іде боротьба. Поки 107 хлопців не витягнемо – ми не зупинимось», - наголосив Василь Грицак.

Представник Мінської групи, перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко підкреслила, що 25 серпня і 7 вересня на наступних зустрічах у Мінську це питання буде одним із пріоритетних. «Ми сподіваємось, що отримаємо конкретні пропозиції щодо звільнення 45 полонених», - зазначила вона.

Рідні полонених звернулися до Президента з проханням зробити все можливе для прискорення процесу звільнення українців. «Найбільш складне питання: «Коли звільнять?». Хочу попросити вас зробити все можливе і неможливе – я розумію, що ви це робите. Але хочеться ще раз звернутися, щоб якомога скоріше наші близькі були вдома», - зазначила дружина полоненого військового Наталя Бесараб.

Дружина полоненого військового Олена Жемчугова зазначила, що ця зустріч є довгоочікуваною для усіх родичів: «Вдячна, що ви вселили надію. Сподіваюсь, що не тільки в моє серце, але і в серця присутніх. Дуже багато залежить від Вас, як від Глави держави, що ви зможете і знайдете варіанти, щоб звільнити всіх».

У зустрічі також взяли народні депутати Ірина Луценко та Оксана Білозір та представники Об’єднаного центру звільнення заручників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>