Україні якнайшвидше потрібен новий генпрокурор - Порошенко

Україні якнайшвидше потрібен новий генпрокурор - Порошенко

1352
Ukrinform
Президент Петро Порошенко сподівається, що вже на першому пленарному тижні парламенту буде затверджено генерального прокурора.

Про це він заявив в інтерв’ю українським телеканалам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я маю тверде переконання, що на першому пленарному тижні Верховної Ради ми повинні мати генерального прокурора. Це наше зобов’язання не тільки перед українським народом чи політиками, які взяли на себе цю позицію, а це й реалізація позицій по фінансовим організаціям та іншим речам, аби ми отримали фінансування наших партнерів», - сказав Порошенко.

Він додав, що  дуже оптимістично налаштований щодо голосування за нового очільника ГПУ.

«Парламент знайшов у собі сили і сформував коаліцію, сформував новий уряд. Так само я переконаний, що парламент має знайти у собі сили об’єднатися, прийняти необхідні закони, обрати нового генерального прокурора», - зауважив Глава держави.

Порошенко також підкреслив, що наразі також дуже важливо, аби символ справедливості – судова система, теж була перезавантажена. Так, парламент нарешті має проголосувати конституційні зміни, які дозволять прибрати суддівську недоторканість і проводити ефективну боротьбу з корупцією у судах. При цьому, завдяки перезавантаженню 30-40% суддів нарешті зможуть піти на пенсію.

«Ми говоримо не про особистості, ми говоримо про зміну системи. Одна особа, навіть якщо вона буде дуже талановита, нічого не змінить, тому ми маємо забезпечити, щоб ті зміни до законодавства, які дозволять новим і чесним людям прийти до системи прокуратури були проголосовані...Ми маємо зробити усе можливе, аби забезпечити прозорий принцип комплектації і реформування усієї системи прокуратури. Два напрямки: забрати функції і привести нових людей», - наголосив Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-