Президент доручив перевірити законність громадянства Новінського

26.04.2016 20:52 989

Президент України Петро Порошенко доручив Державній міграційній службі перевірити законність отримання українського громадянства нардепом Вадимом Новінським.

Про це йдеться у відповіді Глави держави на електронну петицію, розміщену на президентському сайті.

"Як Президент України, я зобов’язаний непорушно додержуватися Конституції України і законів України. Ураховуючи зазначене, мною прийнято рішення звернутися до Державної міграційної служби України щодо необхідності перевірки викладених у петиції відомостей та подальшого реагування у разі необхідності", - зазначив Порошенко.

Він також нагадав, що фактично важелів для позбавлення українського громадянства в чинному законодавстві немає. Проте є підстави для його припинення.

Відповідна петиція з’явилась на сайті Президента 18 січня і за три місяці назбирала необхідні 25 тисяч підписів, щоб її розглянув Глава держави.

Нагадаємо, засновник фінансово-промислової групи "Смарт-Холдинг" росіянин Вадим Новінський отримав громадянство України у травні 2012 року з рук тодішнього президента Віктора Януковича за, нібито, визначні заслуги перед Україною. Був обраний депутатом до Верховної Ради VII скликання на довиборах по мажоритарному окрузі в Севастополі. До Верховної Ради VIIІ скликання потрапив за списком "Опозиційного блоку".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-