За рекомендацією ICU в обіг запустили ще вісім випусків єврооблігацій українських компаній

За рекомендацією ICU в обіг запустили ще вісім випусків єврооблігацій українських компаній

Укрінформ

Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) допустила до обігу в Україні ще вісім випусків єврооблігацій іноземних емітентів, на підставі поданої ICU заявки. Про це повідомляє пресслужба фінансової групи.

Йдеться про єврооблігації чотирьох українських компаній, які були випущені через іноземних емітентів.

Тепер, згідно з рішенням НКЦПФР, на внутрішньому ринку України будуть доступні:

  • єврооблігації Кернела – 2 випуски, номіновані в доларах США, з погашенням у жовтні 2024 і купоном 6.5% і з погашенням у жовтні 2027 і купоном 6.75% відповідно;
  • єврооблігації Метінвесту – 3 випуски, номіновані в доларах США (квітень 2026 і 8.5%; жовтень 2027 і 7.65%; жовтень 2029 і 7.75%) і один випуск – в євро (червень 2025 і 5.625%);
  • єврооблігації МХП, номіновані в доларах США, з погашенням у вересні 2029 і купоном 6.25%;
  • єврооблігації Нафтогазу, номіновані в доларах США, з погашенням у листопаді 2026 і купоном 7,625%.

«Диверсифікований портфель інвестора – ознака зрілого ринку капіталу країни. Нашому ринку ще треба до цього прагнути. Для цього ми повинні наповнити його надійними інструментами, щоб як у інституційних інвесторів, так і у фізичних осіб був доступ до різних активів прямо в своїй країні, та не було потреби шукати виходи на закордонні майданчики, минаючи український ринок цінних паперів», – прокоментував голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

Тижнем раніше, також за ініціативою ICU, НКЦПФР допустила до обігу в Україні доларові випуски єврооблігацій Укрексімбанку (погашення – січень 2025, купон – 9,75%), МХП (травень 2024, 7,75%), Нафтогазу (липень 2022, 7,375% ), Vodafone Україна (лютий 2025, 6,2%) і випуск в євро ДТЕК ВДЕ з погашенням у листопаді 2024 року та купоном 8,5% річних.

«Наше завдання – сприяти наповненню локального ринку якісними інструментами. Навесні ми запустили фонд Global Equity Index, через який українці можуть інвестувати в NASDAQ, S&P 500 та інші відомі світові індекси. Наразі ми працюємо над тим, щоб інвестори отримали прямий доступ на локальному ринку до широкого переліку єврооблігацій надійних емітентів – як українських, так й іноземних компаній. Ми плануємо й надалі пропонувати українським інвесторам якісні інструменти», – прокоментував засновник групи ICU Костянтин Стеценко. 

Довідка. Група ICU – незалежна фінансова група, що надає брокерські послуги, послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом, а також займається венчурними інвестиціями. Група спеціалізується на ринках Центральної та Східної Європи. Заснована у 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням перебувають активи в розмірі понад 500 млн доларів США. Засновники ICU – Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-