Ірина Борзова: «Земля повинна належати людям, які все життя на ній працювали»

Ірина Борзова: «Земля повинна належати людям, які все життя на ній працювали»

PR
Укрінформ

В селищі Браїлів Жмеринської громади люди більше десяти років чекають щоб отримати, належні їм по праву земельні ділянки після розпаювання місцевого радгоспу. 157 людей звернулись до народного депутата від «Слуги Народу» Ірини Борзової.

Про це народний депутат України розповіла кореспонденту Укрінформу, відвідавши селище разом із депутатами Жмеринської міської ради від «Слуги Народу», поспілкувавшись з людьми та направивши звернення на головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області.

«Ми разом з депутатами Жмеринської міської ради від «Слуги Народу» будемо відстоювати права жителів Браїлова. Земля повинна належати людям, які на ній все життя пропрацювали. Вони повинні нарешті отримати ділянки для ведення особистого селянського господарства. Не можуть в село приїжджати чужі люди і отримувати землю, а місцеві залишатись з нічим», - каже народна депутатка.

Історія з землею у громаді почалася  2004 року. При затвердженні плану приватизації земель колишнього радгоспу працівниками СВАТ «Браїлівське» (правонаступник радгоспу) на зборах було прийнято рішення не розпайовувати всі землі між працівниками, а залишити частину земель у вигляді земель запасу та резервного фонду на території Браїлівської селищної ради для працівників, які з різних причин не підпали під процес розпаювання.

В 2010 році було завершено розпаювання радгоспу, а землі запасу та резерву сформовано за межами населеного пункту смт Браїлів. Працівники колишнього цукрового заводу та радгоспу подали заяви Браїлівському селищному голові на отримання земельних наділів до 2 га для ведення особистого селянського господарства з числа цих державних земель. Вони вели спільну діяльність із вирощування цукрового буряка.

З тих пір процесом роздержавлення земель запасу займався селищний голова. Він і проводив перемовини з СТОВ «АгроКряж», як орендарем даних земель. Але процес не рухався.

Через це в 2019 році працівники колишнього цукрового заводу та колишнього радгоспу створили громадську спілку «Хлібороб». На загальних зборах затвердили список претендентів на земельні ділянки з 157 осіб – колишніх працівників радгоспу та цукрового заводу.

Громадська спілка звернулась в головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області. Там видали наказ на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення ділянок зазначеним громадянам.

На початку грудня 2020 року для 93 громадян виготовлені проекти землеустрою, погоджені, присвоєні кадастрові номери земельних ділянок і передані на затвердження ГУ Держгеокадастру. Іншу частину проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для 64 членів спілки «Хлібороб» направили на затвердження до Жмеринської міської ради.

«Документи по відведенню земель для 64 громадян вже подані на міську раду. Розглянути їх мають на черговій сесії. Сподіваюсь, що колеги з інших фракцій підтримають це рішення. Також чекаємо, що Держгеокадастр затвердить документи для інших 93 громадян. Справедливість має бути відновлена», - говорить депутат Жмеринської міської ради від «Слуги Народу» Андрій Войтюк.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-