На Вінниччині нормалізована ситуація в зоні НС

На Вінниччині нормалізована ситуація в зоні НС

Укрінформ
Станом на ранок 28 вересня ситуація в зоні надзвичайної ситуації нормалізована, відбуваються поодинокі вибухи, які не становлять загрози для місцевого населення.
 Про  це повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.
За результатами проведеного засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації з 10:00 год. відновлено рух автотранспорту по автодорозі М21 «Житомир-Могилів-Подільський» та залізничного транспорту на перегоні Сосонка-Калинівка Південно-західної залізниці.
З 15:00 год. після завершення обстеження піротехнічними підрозділами ДСНС населених пунктів, які потрапили в 5-ти кілометрову зону буде організовано повернення людей до своїх домівок.
Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, відновлення зруйнованих будівель та відшкодування завданих збитків постраждалим мешканцям Урядом України виділено 100 млн. грн.
Місцевими органами влади буде проведено подвірний обхід для оцінки збитків внаслідок надзвичайної ситуації.
З прибуттям населення розпочнеться відновлення енерго- та газопостачання.
Навчально-виховний процес в дошкільних та освітніх навчальних закладах розпочнеться з 2 жовтня поточного року.
Підрозділами ДСНС організовано роботу психологів з місцевими мешканцями, які постраждали в наслідок НС. Також, організовано інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням відносно дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Про  стан ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із вибухами на військових складах боєприпасів у м. Калинівка під час сесії Вінницької обласної ради розповів депутатам перший заступник голови вінницької ОДА Андрій Гижко.
  «Ситуація на даний момент залишається досить непростою. Проте, слід зазначити, що спільними, навіть героїчними діями військових та підрозділів ДСНС вдалось локалізувати пожежу – станом на цю хвилину немає активного полум’я. Окремі вибухи час від часу виникали через високу температуру , яка ще зберігається в осередку займання, проте  вони вже не несуть тієї загрози, яка була ще добу назад»,- запевнив  посадовець.
В ін також відзначив злагоджену роботу протягом  доби усіх служб і відомств, задіяних у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також органів місцевого самоврядування – Калинівської РДА, сільських голів, міської ради м. Вінниці  та волонтерів.
  «Саме завдяки їх діям, вже через дві години вдалось евакуювати першу хвилю місцевого населення  із 5-кілометрової зони ураження  - це 23 тис. мешканців Калинівського району, які були відвезені на безпечну відстань (понад 25 км). протягом минулої доби для усіх людей було організовано гаряче харчування, надано теплий одяг, засоби зв’язку тощо. Зранку було евакуйовано ще понад 4 тисячі громадян, а також  оперативно вивезено пацієнтів центральної районної лікарні, усім хворим, які там перебували продовжують надавати медичний супровід у лікарнях м. Вінниці»,- зазначив Андрій Гижко.
Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації також  повідомив, що після локалізації вибухів на військових складах, люди, яких були евакуйовані, почали  самостійно повертатися у свої домівки.
«Ми поки що просимо місцевих мешканців утриматися від швидкого повернення до своїх осель. Там з учорашнього дня  працюють сапери та вибухотехніки. 22 бригади,а це більше 100 осіб. Маємо надію, що після обіду буде завершено обстеження 5-кілометровї зони і вони зосередять свої зусилля на складах боєприпасів. Після обіду додатково повідомимо щодо повернення місцевих мешканців», - зазначив Андрій Гижко.
Тим, хто все ж ризикує передчасно повертатися додому, в облдержадміністрації просять повідомляти ДСНС щодо будь-яких підозрілих предметів, які зустрічатимуться на шляху, або на території домогосподарств.
«Мешканці можуть зателефонувати до державної служби надзвичайних ситуацій і повідомляти, якщо вони бачать у своїх домогосподарствах якісь незрозумілі предмети, або залишки боєприпасів. Туди одразу виїжджають вибухотехніки та сапери. На цю годину вже надійшло 78 звернень до вибухотехніків і вони виїхали на місце. По мірі обстеження території, буде дозволено мешканцям повертатися до свої домівок», - уточнив посадовець.
  За його словами, Вінниччині у скрутний час надають допомогу представники Нацполіції і Національної гвардії із 5-ти областей України. Було застосовано особливі засоби пожежогасіння – 6 важких пожежних танків, пожежна авіація, яка здійснила 19 скидів води, значно понизивши градус температури  на місці загоряння.
На території, звідки  було евакуйоване населення, здійснюються заходи по запобіганню грабежу та мародерству: «Протягом останніх 2 днів працювали 275 працівників Національної поліції, які знаходились безпосередньо в населених пунктах і контролювали ситуацію, щоб не було грабежів. Тому хотів би усіх заспокоїти, ситуація абсолютно контрольована».
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-