Ігор Янковський привітав з перемогою творців фільму «Школа №3» на 67-му Берлінському кінофестивалі

Ігор Янковський привітав з перемогою творців фільму «Школа №3» на 67-му Берлінському кінофестивалі

Укрінформ
Український документальний фільм «Школа № 3», створений у копродукції з Німеччиною, отримав гран-прі в паралельній конкурсній програмі Покоління 14plus ( «Покоління 14 плюс») на 67-му Берлінському міжнародному кінофестивалі.

Меценат Ігор Янковський, який виділив грант на поїздку знімальної групи фільму до Берліна, привітав творців картини з успіхом.

«Я щиро радий і пишаюся, що Ваш талант, творче проникливе бачення драматичних подій на Сході України викликали емоційний відгук в умах і в серцях журі одного з найавторитетніших кінофестивалів світу, що і принесло заслужену нагороду Берлінале. Біль і співпереживання за долю людей, надія і очікування світу в Україні переплітаються в кадрах «Школи №3» - а ці почуття для мене мають велике значення», - зазначив Ігор Янковський.

Режисери «Школи №3» - німець Георг Жено і українка Єлизавета Сміт. Героями картини є підлітки з Миколаївки Донецької області, де влітку 2014 року, цей населений пункт серйозно постраждав під час бойових дій за визволення Слов'янська. 13-річні хлопчики й дівчатка пережили війну і в фільмі вони розповідають про своє життя, мрії і плани на майбутнє. Після прем'єри фільму в Берліні - в залі довго не вщухали оплески, а всі покази картини на кінофестивалі зібрали повні зали.

Незважаючи на те, що фільм «Школа№3» став єдиною стрічкою, що потрапила в офіційний конкурс Берлінале, в цьому році Україна як ніколи широко була представлена ​​на престижному Берлінському кінофестивалі. Це стало можливим завдяки тому, що благодійний Фонд Ігоря Янковського і ГО «Ініціатива заради майбутнього» підтримали ініціативу Держкіно України та Асоціації кіноіндустрії України створити повноцінний Національний стенд на найбільшому в світі Європейському кіноринку, який щорічно проходить в рамках Берлінського кінофестивалю.

Для цих цілей Ігор Янковський ще в листопаді 2016 року переказав за оренду стенду близько 450 тисяч гривень. Таким чином, Україна отримала можливість збільшити площу національного стенду з минулорічних 4 кв. метрів до 24 кв. метрів. Український національний стенд зі слоганом «Ukraine is Your Destination», не тільки відрізнявся великою площею і унікальним дизайном, а й виконував функцію повноцінного «посольства» нашої країни в світі кіно. Протягом кінофестивалю він став майданчиком, на якому було проведено рекордну кількість зустрічей вітчизняних і зарубіжних кінематографістів і навіть укладено кілька договорів про копродукції.

Також Фонд Янковського і ГО «Ініціатива заради майбутнього» традиційно профінансували поїздку до Німеччини для участі в роботі 67-го Берлінського кінофестивалю групі молодих кінематографістів. Серед яких - шість студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенко-Карого та засновник Київського міжнародного кінофестивалю короткометражних фільмів Кирило Марікуца. Група студентів вперше отримала офіційне запрошення від дирекції Берлінале ознайомитися з роботою кінофестивалю, а Кирило виступив з лекціями в рамках спеціальної секції Berlinale Talents 2017.

Крім того, на Європейському кіноринку пройшли покази українських фільмів: «Мустафа» (режисер Ахмед Саріхаліл), «Слуга народу2» (режисер Олексій Кірющенко), «5 терапія» (режисер Аліса Павловська) «Мир Вашому Будинку» (режисер Володимир Лерт ).

Спеціальною подією на кінофестивалі став показ документального фільму «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» ирежисера Аскольда Курова. Фільм оповідає про абсурдні звинувачення і незаконному засудженні на 20 років в Росії відомого українського режисера.

В рамках Берлінського міжнародного кінофестивалю традиційно відбулися урочисті приймання з нагоди презентації українського кіно на 67-ом Берлінале, організовані Асоціацією кіноіндустрії України за підтримки партнерів. Неформальна зустріч допомогла налагодити партнерські відносини між українськими і зарубіжними представниками кіноіндустрії, й зібрала більше 200 кінематографістів з різних країн світу, які насолоджувалися музикою у виконанні соліста української рок-групи «Marakesh» Марка Гриценко.

67-й Берлінський міжнародний кінофестиваль Берлінале 2017 пройшов з 9 по 19 лютого 2017 року у столиці Німеччини. Це міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважається одним з найпрестижніших і найбільш відвідуваних кінофестивалів світу. Він орієнтований на прогресивний геополітичний кінематограф. Журі приділяє особливу увагу тому, щоб у фестивальній програмі були представлені фільми з усього світу, в тому числі фільми країн колишнього «Східного Блоку».

Тел.: +380 44 459 0304;

Факс: +380 44 459 0305; 

E-mail: office@iff-charity.org

ВБФ ІГОРЯ ЯНКОВСЬКОГО «ІНІЦІАТИВА ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО»

БЦ "Горизонт Парк" корп. 1, 5 поверх

вул. Амосова, 12, м. Київ, 03680, Україна

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-