Швейцарці інспектували, як працює проект DESPRO на Вінниччині

Швейцарці інспектували, як працює проект DESPRO на Вінниччині

919
Ukrinform
Делегація Консультативного комітету з питань міжнародного співробітництва та Швейцарського бюро співробітництва вивчала, як реалізуються проекти «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO на Вінниччині.

Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА .

    «У рамках робочого візиту делегація Консультативного комітету з питань міжнародного співробітництва та Швейцарського бюро співробітництва на Вінниччину представники обласної влади ознайомили закордонних партнерів з втіленням в роботу Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO водопостачання в  регіоні», - йдеться у повідомленні.  

    У складі делегації Консультативного комітету з питань міжнародного співробітництва та Швейцарського бюро співробітництва, перебувають представники парламенту Швейцарії, громадських організацій, науковці та дослідники, представники неурядових організацій та приватного сектору Швейцарії.

    Іноземні партнери наголосили, що першочергове їх завдання - ознайомлення з реалізацією проектів на місцях. Адже тут вони змогли побачити на прикладі, як втілюється та працює проекту DESPRO. За їх словами враження від побаченого має велике значення, оскільки це матиме вплив на формування позиції Комітету щодо майбутнього фінансування програми Офіційної допомоги розвитку (ОДР), яку Швейцарія надає країнам-партнерам по всьому світу, в тому числі і Україні.

    Зокрема, члени делегації ознайомилися з реалізацією проектів DESPRO у Калинівському районі та з ходом об’єднання територіальних громад. В ході робочого візиту делегація побувала у с. Черепашинці, де ознайомились з вченням проекту забезпечення водопостачання,  - оглянули джерела водопостачання та офіс оператора водопостачання.

    Швейцарці також ознайомилась з роботою місцевого будинку культури, сільської бібліотеки, медичного пункту та дитячого садка.

    Андрій Гижко, ознайомлюючи членів делегації з реалізацією проекту, повідомив, що на рівні області прийнято власну програму «Питна вода» до 2020 року. 

    «Розглядаючи проекти, що фінансуються за кошти обласного бюджету, ставляться такі ж умова, як в рамках програми DESPRO, тобто безпосередня участі громади,обов’язково співфінансування мешканців, представників місцевого бізнесу та органів влади», - підкреслив посадовець. 

    Під його головуванням відбулась зустріч керівників Калинівської райдержадміністрації та райради, Калінівської ОТГ з представниками Делегації Консультативного комітету з питань міжнародного співробітництва та Швейцарського бюро співробітництва.

    В рамках поїздки представники місцевої влади та швейцарської делегації обговорили питання, що стосуються процесу створення об’єднаних територіальних громад. 

    «На прикладі ОТГ м. Калинівка, можна побачити, як на Вінниччині проходить процес децентралізації. За рахунок цього місцевий бюджет збільшився втричі», - повідомив Андрій Гижко.

    За його словами, Калинівський район бере активну участь у різного роду проектах та грантах, як вітчизняних, так і міжнародних, а також в конкурсних відборах інвестиційних проектів соціального спрямування, що можуть реалізовуватися за рахунок бюджетів усіх рівнів. 

    «У 2015 році територіальні громади району подали близько 30 проектів на обласні конкурси, з них 11 здобули перемогу. Загальний обсяг співфінансування з обласного бюджету – 531 тис. грн»,- зазначив посадовець.

    Також в ході робочого візиту, делегація Консультативного комітету з питань міжнародного співробітництва та Швейцарського бюро співробітництва ознайомилась з роботою Калинівської центральної районної лікарні, зокрема, оглянула пологове відділення, де за підтримки швейцарської сторони реалізується проект «Здоров’я матері і дитини». 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-