Рада схвалила запрошення миротворців

Рада схвалила запрошення миротворців

291
Ukrinform
Верховна Рада ухвалила проект президентської постанови щодо запрошення в Україну миротворчої місії.

За це рішення проголосува 341 нардеп.

«Терористичні формування «ЛНР» та «ДНР», які діють під керівництвом та фінансуються Російською Федерацією, вчиняють акти тероризму, військові злочини та інші протиправні дії. Унаслідок таких дій щодня гинуть військовослужбовці та цивільне населення України. З метою створення умов для якнайшвидшої нормалізації ситуації, відновлення правопорядку, конституційних прав і свобод громадян… необхідно звернутися до Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй та Ради Європейського Союзу з проханням про розгортання на території України операції з підтримання миру і безпеки», - йдеться у пояснювальній записці до документа.

У ньому також відзначається, що розгортання в Україні миротворчої місії дасть змогу забезпечити ефективну імплементацію «мінських домовленостей».

 «Насамперед, в частині невідкладного та всеохоплюючого припинення вогню, відведення всіх важких озброєнь, виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки та найманців з території України, роззброєння всіх незаконних збройних формувань», - зауважується в документі.

Нагадаємо, 2 березня Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 18 лютого «Про звернення до Організації Об'єднаних Націй та Європейського Союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-