Саакашвілі роз'яснив у Сенаті США, навіщо Україні зброя

455
Ukrinform
Колишній президент Грузії, а нині радник глави Української держави Михаїл Саакашвілі пояснив у Сенаті США, чому рішення Вашингтону надати Україні летальну зброю має бути невідкладним.

Про це він заявив у середу під час слухань у підкомітеті співпраці з питань Європи та регіональної безпеки Сенату США, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Підтримка України, включаючи надання їм зброї, потрібної для боротьби за власне майбутнє, а також підтримка їхніх зусиль у створенні життєздатної, сильної української демократії та держави зараз вкрай необхідна, щоб забезпечити безпеку Америки", - наголосив Саакашвілі.

Він погодився, що Україні були надані деякі види нелетальної допомоги, в тому числі протиартилерійські РЛС, бронежилети та деяке інше обладнання. "Але те, що насправді зміцнить оборону України, це летальна зброя, зокрема, протитанкові установки, що можуть зупинити подальше просування росіян", - наголосив він.

Коли Росія знає, що "окупація територій обійдеться їм у невелику ціну, вони візьмуть цю територію", зауважив політик. На його переконання, РФ продовжуватиме створювати приводи на окупованій землі, щоб зміцнити свої позиції під час майбутніх переговорів.

Читайте також: У Капітолії розкритикували уряд США за вкрай недостатню підтримку України

Саакашвілі наголосив, що існуючі нині на Заході аргументи проти зброї для України Грузія відчула на своєму гіркому досвіді. Він згадав, як після війни в 2008 році була застосована де-факто заборона на продаж зброї Грузії, яка поширювалась навіть на запасні частини для отриманих раніше американських гвинтівок. "Як і тоді, зараз критики говорять, що надання Україні смертоносної зброї провокуватиме Росію активізувати свою військову участь та вдатися до ескалації конфлікту. Але таке умиротворення не враховує, що мета Путіна - повалити уряд у Києві та повністю дестабілізувати українську демократію", - підкреслив Саакашвілі.

На думку колишнього грузинського лідера, тільки "адекватна сила може зупинити агресію, як це було в 1980 роках". Тоді, нагадав він, постачання переносних ракет "Стінгер" збільшило втрати СРСР в Афганістані настільки, що це стало вирішальним фактором для виведення радянської армії з цієї країни.

"Тільки швидкі та невідкладні дії уряду США з навчання та озброєння українців, а також надання їм економічної допомоги, можуть зупинити стратегію Путіна, спрямовану на зруйнування Європи, трансатлантичної архітектури й трансатлантичних устремлінь", - наголосив Саакашвілі.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-