Американський генерал переконує дати Україні зброю

354
Ukrinform
Агресія Росії на сході України має бути припинена негайно через запровадження більш жорстких санкцій та підсилення українського війська, інакше наступними стануть балтійські країни НАТО.

Про це заявив у вівторок під час слухань у Комітеті Сенату США з питань збройних сил генерал Джон Кін (John M. Keane), який раніше обіймав керівні посади в штабі Сухопутних військ США, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Нинішня поведінка Росії підказує, що її військова кампанія проти Грузії в 2008 році не була якимсь відхиленням, а скоріше пробними зусиллями, щоб перекроїти сформований регіональний порядок", - заначив під час слухань генерал.

За його словами, Москва зараз "дала зрозуміти, що не сприймає політичної карти Європи, сформованої після холодної війни".

Він наголосив, що Штати мають зробити реалістичні висновки: "Москва готова кинути виклик безпосередньо існуванню НАТО".

Говорячи про нагальні заходи, Кін зазначив: "Враховуючи драматичне падіння цін на нафту, Росія починає потерпати економічно і, найімовірніше, рухається до рецесії, якщо вона вже не там. Додаткові жорсткі санкції мають бути повернуті на стіл, щоб змусити Росію припинити агресію проти України".

Генерал також підкреслив, що США мають діяти рішуче, щоб озброїти та допомогти Україні. "Це ганьба, що ми вкотре відмовили в допомозі людям (народу України. – Ред.), які відчули утиск, у той момент, коли вони гуртом звернулися із проханням про зброю для боротьби", - зауважив він.

Читайте також: РАДА ВИЗНАЛА РОСІЮ АГРЕСОРОМ

Крім того, на його думку, військова присутність НАТО "має бути значно переміщена в бік країн Балтії та Східної Європи з планами постійного базування".

У цьому зв'язку Кін підкреслив: "Москві слід відправити чіткий сигнал щодо намірів за Статтею 5 (Договору НАТО. – Ред.). Ці заходи зміцнять наші дипломатичні зусилля, які поки що не виправдали себе".


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-