Гуманітарна допомога під егідою Червоного Хреста виключає збройний ескорт - заява МКЧХ

281
Ukrinform
Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) підтверджує готовність сприяти доставленню гуманітарної допомоги в Україну, але така допомога може бути лише за умови дотримання базових принципів діяльності цієї організації - нейтральності та незалежності, і виключає будь-який збройний ескорт.

Про це йдеться у сьогоднішній заяві Червоного Хреста, яка є в розпорядженні Укрінформу.

"У відповідь на нещодавні ініціативи з боку влади Російської Федерації щодо передання гуманітарної допомоги до МКЧХ з метою допомогти людям та районам, ураженим конфліктом у східній Україні, МКЧХ готовий сприяти такій операції із залученням та підтримкою всіх зацікавлених сторін. Сьогодні МКЧХ зустрівся з представниками влади України і Росії та передав документ, який визначає спосіб, яким може бути здійснена така операція", - зазначається в документі.

Читайте також: Путін таки відправляє в Україну свій "гуманітарний конвой"

Підкреслюється, що такі передумови мають включати погодження всіх сторін, що МКЧХ буде надано можливість доставити допомогу з повагою до фундаментальних принципів нейтральності, неупередженості та незалежності.

Документ містить положення, що серед інших передумов, Червоний Хрест має без жодного зволікання отримати від влади РФ всі необхідні деталі стосовно допомоги, включаючи кількість та тип предметів, що будуть передаватися, а також потреби у транспортному обслуговувані та складуванні.

Читайте також: Лавров стверджує, що "гуманітарний конвой" узгодили з Києвом

Всі сторони, які беруть участь в операції, мають також гарантувати безпеку персоналу Червоного Хреста та його транспортним засобам протягом всієї операції, з урахуванням того, що організація не сприймає збройний ескорт. 

"Практичні деталі цієї операції мають бути з'ясовані до того, як ми можемо рухатися вперед з цією ініціативою", - зазначив голова операцій МКЧХ в Європі та Центральній Азії Лоран Корба (Laurent Corbaz).


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-