У столиці перевірили понад 91% укриттів, дві третини - придатні для використання

У столиці перевірили понад 91% укриттів, дві третини - придатні для використання

Укрінформ
У Києві вже перевірили понад 91% укриттів, із них 69% – придатні для використання громадянами.

Про це пресслужба Київської міської державної адміністрації повідомила у Телеграмі, передає Укрінформ.

"У столиці перевірили понад 91%, тобто 4,2 тисячі укриттів та сховищ: дві третини з них – придатні як укриття", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що станом на ранок 9 червня міські та районні служби спільно з представниками поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій проінспектували 4,2 тисячі укриттів та сховищ із наявних 4,6 тисячі.

За даними КМДА, придатні під час повітряної тривоги 2918 укриттів (69%), 736 (17%) – можуть бути укриттями за умови належного облаштування, 578 (14%) – не відповідають нормативним вимогам до приміщень, де можуть бути облаштовані укриття. Зазначається, що за кожною адресою формується висновок щодо стану та придатності укриття незалежно від форми власності та балансоутримувача.

Окрім того, підкреслюється, що під час інспекцій фіксували оперативність відкриття доступу до укриттів. Так, вільний доступ забезпечений до 1986 об’єктів. Упродовж 5 хвилин доступ забезпечується до 932 об’єктів, зачиненими виявили 25 приміщень.

Читайте також: Кличко перевірив укриття у Голосіївському районі столиці

У КМДА нагадали, що протягом 2022-23 років у Києві провели понад 9 тисяч інспекційних виїздів, за результатами яких районним адміністраціям надавали доручення оперативного усунення недоліків. Насамперед ішлося про адреси, на які надходили зауваження від містян. Загалом за цей період місто виділило районам як відповідальним розпорядникам коштів понад 1,2 млрд грн на ремонтні роботи у спорудах цивільного захисту.

"Навіть якщо приміщення перебуває в оренді чи приватній власності, статус укриття чи сховища з нього не знятий. І доступ до нього під час повітряної тривоги має бути безперешкодним", — наголошується в повідомленні.

Водночас додається, що мер столиці Віталій Кличко та Київрада звернулися до парламенту щодо законодавчого запровадження кримінальної відповідальності власників приватних приміщень за недопуск людей до укриття під час повітряної тривоги.

Нині, за інформацією КМДА, усі райони оновлюють інформаційні таблиці на входах до укриттів, наносять на мапу нові укриття та напрямки руху до них.

Як повідомлялося, вночі 1 червня російські війська вкотре атакували Київ ракетами. Ворог випустив у напрямку столиці 10 "Іскандерів". Усі знищила протиповітряна оборона. Унаслідок падіння уламків ракет постраждали 19 людей, троє з них загинули, зокрема 9-річна дівчинка.

Читайте також: У низці укриттів Києва вже провели косметичний ремонт

Родичі постраждалих заявили, що укриття, до якого люди прибігли під час повітряної тривоги, було зачиненим. 3 червня суд обрав запобіжні заходи чотирьом особам, затриманим у зв’язку із загибеллю людей біля укриття в Деснянському районі Києва.

Після трагедії у столиці розпочалася посилена перевірка укриттів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-