Київрада затвердила програму «Підтримка киян – захисників та захисниць України»

Київрада затвердила програму «Підтримка киян – захисників та захисниць України»

Укрінформ
Київрада на засіданні в четвер затвердила міську цільову програму «Підтримка киян – захисників та захисниць України» на 2023-2025 роки.

Про це повідомив Київський міський голова Віталій Кличко після засідання, передає Укрінформ.

«Київрада затвердила міську цільову програму, що забезпечить підтримку та комплексну допомогу киянам і киянкам, які сьогодні боронять Україну від російського агресора, а також членам їхніх сімей та сімей загиблих. Програма дозволить побудувати ефективну систему, що оперативно реагуватиме на потреби наших захисників та захисниць. І надаватиме їм всебічну допомогу в реабілітації та поверненні до цивільного життя», - зазначив він.

Кличко пояснив, що йдеться про соціальні пільги, медичні послуги (в тому числі – психологічну допомогу) і комплексну реінтеграцію та адаптацію. Зокрема, можливості з підвищення професійної кваліфікації або перекваліфікації, здобуття нової професійно-технічної або вищої освіти, допомоги у відкритті власного бізнесу.

За його словами, також передбачені спортивні тренування з шести адаптивних видів спорту, залучення до культурного життя і просвітницьких заходів.

Мер зазначив, що програма передбачає підвищення ефективності системи соціальної допомоги. Зокрема, надання різних видів матеріальної допомоги, передбаченої програмою «Турбота. Назустріч киянам», а також надання окремих видів пільг та підтримки.

«Щоб забезпечити всебічну допомогу киянам-захисникам та захисницям, місто переоснастить низку установ, зокрема «Київський міський центр комплексної підтримки учасників бойових дій «Київ мілітарі хаб». І закупить обладнання для спортивної, трудової, психологічної, соціальної реабілітації. А також – забезпечить підвищення кваліфікації соцпрацівників у галузі надання психосоціальної підтримки», - зауважив мер.

Читайте також: Депутати пропонують переглянути систему пожиттєвих пільг учасникам бойових дій

Крім того, одним із заходів програми є посилення співпраці з інститутами громадянського суспільства, а саме сприяння у реалізації соціальних проєктів, розроблених громадськими об’єднаннями киян – захисників та захисниць України, членів сімей загиблих, осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Бюджет програми на 2023-2025 роки становить 2 млрд 329 млн грн. У 2023 році на заходи програми передбачено 123 млн 704 тис. грн.

Читайте також: Депутати Київради засудили діяльність УПЦ МП

Як повідомлялося, восени Київрада схвалила Концепцію реінтеграції та підтримки киян-ветеранів російсько-української війни, яка і стала основою для формування Програми. Тоді ж Київрада проголосувала за створення «Київ мілітарі хаб» – установи, яка формуватиме основні напрями ветеранських політик.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-