У Києві вже дерусифікували понад 180 міських об’єктів

У Києві вже дерусифікували понад 180 міських об’єктів

Укрінформ
У столиці вже перейменували понад 180 вулиць, проспектів, провулків і площ, назви яких пов’язані з росією та її сателітами.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

Як зазначив, заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, у квітні поточного року було розпочато масштабний процес дерусифікації міських об’єктів задля зменшення інформаційного та культурологічного впливу московського наративу на світогляд киян.

“Усі об’єкти, які були затверджені експертною комісією, та нові назви, які обрали українці шляхом рейтингового електронного голосування в застосунку “Київ Цифровий”, поступово будуть перейменовані. Депутатський корпус Київської міської ради вже ухвалив рішення стосовно зміни назв понад 180 міських об’єктів. Крім цього, експертною комісією рекомендовано повернути деяким об’єктам історичну назву або назву історичної місцевості”, - поінформував Бондаренко.

За його словами, сьогодні у додатку “Київ Цифровий” було розпочато електронне опитування щодо доцільності повернення історичних назв ще 32 вулицям, проспектам, провулкам та площам.

Читайте також: У Києві перейменували ще понад 40 вулиць

Для того, щоб взяти участь в опитуванні та висловити свою думку в додатку “Київ Цифровий”, необхідно: підтвердити особу через Bank ID. Така верифікація потрібна для чесних і прозорих результатів. Потім вибрати "Електронна демократія” - “Опитування”; переглянути перелік питань і натиснути “Взяти участь”.

Електронна система підрахує остаточні результати після завершення опитування, а потім їх передадуть на розгляд Київській міській раді.

До складу експертної комісії залучені спеціалісти Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка.

Як повідомляв Укрінформ, в Оболонському районі столиці вулицю Клари Цеткін перейменували на вулицю Дніпрової Чайки.

 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-