У Софійському соборі знайшли потаємну гробницю з мощами київського митрополита

У Софійському соборі знайшли потаємну гробницю з мощами київського митрополита

Фото
Укрінформ
У Софійському соборі знайшли мощі київського митрополита Рафаїла Заборовського, які вважалися знищеними радянською владою.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

"Напередодні Дня Києва у Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» були проведені роботи з виконання архітектурного зондажу гробниці Рафаїла Заборовського. Донедавна вважалося, що кістки київського митрополита були знищені за радянської доби, але мощі дивом вціліли. Аби зберегти пам'ять про людину, яка подарувала українцям «архітектурне обличчя» Києва, нині створена комісія з канонізації Рафаїла Заборовського", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: На вихідних у Софії Київській відновили роботу музеї

У МКІП зазначають, що саме у «добу Рафаїла Заборовського» в Києві були закладені, збудовані або відновлені шедеври архітектури. Це - Андріївська церква, дзвіниця Києво-Печерського монастиря, Староакадемічний корпус Києво-Могилянської академії, грецький Катерининський монастир на Подолі, дзвіниця та мури Святої Софії, Брама Заборовського та Митрополичий палац на подвір’ї Софійського собору.

Після смерті тіло митрополита Рафаїла лишалося нетлінним і перебувало відкритим для огляду у підземній крипті Софійського собору. У середині 19 ст. вхід до митрополичого склепу був закритий чавунними плитами.

Читайте також: У Софійському соборі освятили репліку меча гетьмана Сагайдачного

Донедавна вважалося, що кістки Заборовського, які зберігалися у фондах заповідника, були знищені за радянської доби з формулюванням – «не мають наукової цінності». Але дослідження останніх місяців повністю це спростували.

Наразі відомо, що у 1937 році археологи відкрили гробницю митрополита Рафаїла. Предмети з його поховання нині зберігаються у фондах Національного заповідника «Софія Київська». Вивчення архівних документів лишало мало надії на те, що мощі Рафаїла і зараз у Софії. Адже факт вилучення черепа та кісток спочилого архіпастиря з гробниці документально засвідчено.

"Та розкопки у 1937 році очолював Теодосій Мовчанівський. Вчений, який закінчив духовну семінарію та за деякими свідченнями планував стати священиком, чітко розумів, що митрополит Рафаїл був за крок від канонізації. Чи могла така людина знищити мощі святого? Сучасні українські вчені розгадали таємницю. Теодосій повернув мощі у крипту і замурував гробницю. Таким чином зберіг мощі митрополита. Нинішні вчені вважають цей вчинок подвигом археолога. Адже у 20-30 роки радянська влада знищувала все, що було пов'язане з церквою й духовністю. Самого Мовчанівського розстріляли за антирадянську діяльність у 1938 році", - поінформувалив міністерстві.

Як повідомлялось, у Києві в Національному музеї історії України (НМІУ) відкрилась виставка "НАВАЛА. Київський постріл".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-