Столична влада вивчає можливість інвестування у видобуток вітчизняного газу

Столична влада вивчає можливість інвестування у видобуток вітчизняного газу

Укрінформ
Київська міська державна адміністрація опрацьовує можливість інвестувати у видобуток українського природного газу, що буде спрямований підприємством теплокомуненерго у виробництво теплової енергії для споживачів і дозволить зменшити тарифи.

Як передає Укрінформ, із відповідним листом міська влада звернулась до НАК «Нафтогаз України», повідомляє пресслужба КМДА.

"Саме використання газу вітчизняного видобутку, вартість якого є суттєво нижчою порівняно з вартістю імпортованого, дозволить зменшити витрати підприємства, які напряму впливають на тариф", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, місто пропонує створити робочу групу, в межах якої провести фахове обговорення ініціативи та підготувати відповідний проєкт.

"Рішення міської влади Києва щодо необхідності інвестування у вітчизняний видобуток газу продиктоване низкою факторів. Насамперед, необхідністю подолання кризи в теплопостачанні, необхідністю забезпечити надійні та якісні послуги за цінами, які б враховували платоспроможність населення. Адже сьогодні фіксується тенденція стрімкого зростання ціни на природний газ на світовому та європейському ринках. Прогноз вартості свідчить, що теплокомуненерго країни вимушені будуть купувати природний газ для виробництва теплової енергії для окремих категорій споживачів за цінами, що у 3-4 рази перевищують ті, що закладені в тариф", - зазначається у повідомленні.

Дані офіційних джерел свідчать про те, що за останні роки обсяги власного видобутку природного газу в Україні зменшуються. При тому, що в уряді наголошують на стратегічній необхідності пошуку нових родовищ та збільшенні обсягів вітчизняного видобування.

У КМДА зазначили, що київські теплоенергетики є одними з найбільших споживачів природного газу в Україні. Орієнтовний обсяг використання газу комунальним підприємством «Київтеплоенерго» для забезпечення централізованого теплопостачання та виробництва електричної енергії становить 2,3 млрд куб. А вартість цього енергоресурсу є базовим фактором при розрахунку тарифів.

Читайте також: Борги облгазів загрожують стабільному проходженню осінньо-зимового періоду – ОГТСУ

"Тому міська влада, враховуючи лист «Київтеплоенерго», готова розпочати роботу в напрямку інвестування у вітчизняний видобуток газу як один зі шляхів стримування ціни на теплову енергію. Станом на сьогодні міська влада не отримала заперечень з боку НАК «Нафтогаз» і готова до більш детального опрацювання, зокрема, у рамках Українського інвестиційного газового конгресу, який відбудеться 20-22 жовтня цього року у столиці", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, влада Києва працює над стриманням тарифів на гарячу воду й опалення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-