Киянам повернули землю в парку

Киянам повернули землю в парку "Нивки", яку віддали забудовнику

Укрінформ
У Києві суд повернув громаді земельну ділянку вартістю понад 17 млн грн у парку «Нивки».

Як передає Укрінформ, про це Київська міська прокуратура повідомляє у Телеграмі.

Київська міська прокуратура у суді апеляційної інстанції добилася задоволення позову про визнання незаконним та скасування рішення Київради про передачу в оренду ділянки, яка входить до території парку-пам’ятки «Нивки», і визнання недійсним договору оренди із забудовником.

Установлено, що у грудні 2019 року Київрада передала ділянку в оренду товариству для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу із вбудованими і прибудованими приміщеннями торгово-офісного призначення та підземним паркінгом.

Читайте також: Поліція проводить слідчі дії на столичному Трухановому острові

При цьому міська рада без погодження з Кабінетом Міністрів змінила цільове призначення ділянки, виключивши її з категорії земель природно-заповідного фонду.

Прокуратура у своєму позові наголосила, що ділянка входить до території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Нивки» (східна частина), який є заповідним об’єктом, охороняється як національне надбання, входить до складу природно-заповідного фонду України, а також є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

Читайте також: Суд повернув столичному вишу земельну ділянку на понад 4 мільйони

"Законодавцем надано особливий статус земельним ділянкам природно-заповідного фонду, на яких знаходяться об’єкти парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, який передбачає заборону будівництва, у тому числі житлово-громадської забудови таких ділянок", - нагадали у прокуратурі.

За таких обставин Північний апеляційний господарський суд погодився з доводами прокурора, скасував рішення суду першої інстанції та задовольнив позовні вимоги в повному обсязі.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні суд повернув територіальній громаді Києва земельні ділянки природно-заповідного фонду вартістю понад 9,5 млн грн на острові Жуків.

Фото Київської міської прокуратури

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-