З початку року 72 жителі столиці змінили по батькові — Мін’юст

З початку року 72 жителі столиці змінили по батькові — Мін’юст

Ексклюзив
Укрінформ
Відділи державної реєстрації актів цивільного стану міста Київ зареєстрували 72 зміни по батькові, задовольнивши відповідні звернення жителів столиці.

Про це Укрінформу повідомила керівник відділів державної реєстрації актів цивільного стану столиці Рада Дашутіна.

«Наразі подано 135 заяв на зміну по батькові, 72 зміни вже зареєстровано», — зазначила Дашутіна.

За її словами, серед поданих заяв на зміну по батькові 75 надійшло від жінок і 60 — від чоловіків. Середній вік жінок, охочих змінити по батькові, складає 24- 27 років, а чоловіків — 22- 24 роки.

Читайте також: У січні понад 70 киян подали заяви для зміни по батькові - Мінюст

Дашутіна уточнила, що послуга зі зміни по батькові коштує стільки ж, як і зміна імені - 5 грн 10 копійок, при повторній зміні імені чи по батькові треба буде заплатити 51 грн.

Як повідомлялося, 1 січня 2021 року набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо права фізичної особи на заміну по батькові».

Читайте також: Скільки пар у Києві одружилися та розлучилися за березеньдані Мінюсту

Законом доповнено статтю 295 Цивільного кодексу та статтю 149 Сімейного кодексу положеннями, які дозволяють фізичній особі змінювати не лише своє прізвище та (або) ім‘я (що вже передбачено чинним законодавством), а й по батькові.

Згідно з законом, змінювати на власний розсуд своє прізвище, ім'я та (чи) по батькові дозволяється з 16 років. З 14 років дозволяється змінити своє прізвище, ім'я та (або) по батькові за згодою батьків чи піклувальників.

Читайте також: Майже 1300 киян торік змінили імена: Люцифер став Джеком, а Володимир - Вольдемаром

Як повідомили раніше у Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Київ), для того, щоб змінити по батькові до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) необхідно подати: заяву (зразок може бути надано безпосередньо у відділі ДРАЦС); свідоцтво про народження заявника; свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі); свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано); свідоцтво про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); свідоцтво про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено; фотокартку; квитанцію про сплату державного мита.

Під час подачі документів при собі необхідно мати паспорт.

Заява про зміну імені розглядається у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважних причин цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-