Прокуратура виявила грубі порушення у Київському СІЗО

Прокуратура виявила грубі порушення у Київському СІЗО

Фото
Укрінформ
Столична прокуратура виявила грубі порушення у Київському слідчому ізоляторі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

“Прокурори Київської міської прокуратури із залученням відповідних фахівців провели комплексну перевірку у державній установі «Київський слідчий ізолятор» з питань дотримання конституційних прав ув’язнених і засуджених на належні умови тримання, медико-санітарне та матеріально-побутове забезпечення, а також режимних вимог”, - йдеться у повідомленні.

За результатами перевірки, яка тривала упродовж лютого-березня 2021 року, встановлено грубі порушення вимог законів України «Про попереднє ув’язнення», «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Кримінально-виконавчого кодексу України, Кодексу цивільного захисту України та іншого законодавства у цій сфері.

Так, попри неодноразове реагування Київської міської прокуратури, адміністрацією слідчого ізолятора порушуються вимоги законодавства щодо роздільного тримання різної категорії ув’язнених. В установі відсутні належні матеріально-побутові умови для тримання більшості в’язнів, мають місце факти перенаповнення камерних приміщень та відсутності власних спальних місць в окремих ув’язнених.

Під час перевірки майже у всіх камерних приміщеннях виявлено заборонені для використання ув’язненими предмети.

Читайте також: В одеському СІЗО, де перебуває Стерненко, сталася пожежа

Також констатовано недостатню кількість медичних препаратів, засобів гігієни для реабілітації хворих в’язнів.

У зв’язку з виявленими порушеннями Київською міською прокуратурою на адресу керівництва Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України та державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в порядку ст. 26 Закону України «Про прокуратуру» внесено акти реагування.

Робота на даному напрямі продовжується та перебуває під особистим контролем керівництва міської прокуратури.

Як повідомляв Укрінформ, 6 серпня 2020 року Міністерство юстиції розпочало масовий розпродаж майна пенітенціарної системи. 17 лютого 2021 року Фонд державного майна виставив на аукціон першу в’язницю, яка не використовується кілька років - “Ірпінський виправний центр (№ 132)”, що розташований у місті Ірпінь Київської області, зі стартовою ціною 220 мільйонів гривень.

Фото: kyiv.gp.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-