Чотири моделі: як працюватимуть навчальні заклади Києва на карантині

Чотири моделі: як працюватимуть навчальні заклади Києва на карантині

Укрінформ
Освітні установи повинні напрацювати та мати в своєму арсеналі чотири моделі роботи закладу під час карантинних обмежень. 

Як передає Укрінформ із посиланням на КМДА, про це заявила директорка Департаменту освіти і науки Олена Фіданян.

"Одного універсального рішення для всіх закладів освіти – садків, шкіл, закладів професійної, позашкільної чи вищої освіти – не існує. Кожна установа має напрацювати свої чотири моделі роботи та розділити їх за рівнями епідемічної небезпеки. Підбирати форму організації навчання потрібно індивідуально, при цьому враховуючи різні показники: від проєктної потужності закладу освіти до рівня колективного здоров’я учасників освітнього процесу», – розповіла Фіданян.

За її словами, у вересні всім педагогам і батькам необхідно об’єднатися задля недопущення появи та розповсюдження хвороби. Оскільки більшість школярів та студентів не збиралася разом понад п’ять місяців, буде важко стримати їх від близького контакту. У цей час вкрай важливим стає питання дотримання правил гігієни та протиепідемічних заходів.

У КМДА зазначили, що у Києві освітні установи кардинально відрізняються один від одного, як за архітектурними особливостями, так і за кількістю учасників освітнього процесу. Наприклад, у столиці 2 одногрупових садки, 11 – двогрупових та 8 – тригрупових. Кожен п’ятий садочок – шестигруповий. У той же час 45% садків – потужністю від 10 до 16 груп.

Кожна третя школа у столиці має потужність менш як 500 учнів, а кожна п’ята – понад 1 тис. учнів. Та навіть при однаковій потужності закладів реальна наповнюваність їх суттєво відрізняється. Так, у місті є дві школи проєктною потужністю 1080 учнів, проте в одній навчається лише 350 дітей, а в іншій – 2445.

Майже 80 тисяч дітей відвідують заняття в позашкільних закладах міста.

Читайте также: Навчання на карантині: п’ять правил для школи

11 закладів професійної освіти (практично кожен другий) мають гуртожитки, де проживають студенти та викладачі.

Як повідомлялося, новий навчальний рік у школах Києва розпочнеться з 1 вересня, але в нових умовах та з дотриманням усіх правил.

В Україні протягом останньої доби коронавірусну хворобу виявлено у 2134 осіб. За весь час пандемії в Україні захворіло 98 537 людей.

У Києві за добу коронавірус виявили ще у 227 людей, померли троє інфікованих.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-