У Києві запрацювали пункти прийому використаних масок і рукавичок
Про це під час пресконференції в Києві заявив ініціатор відкриття пунктів утилізації в Києві, депутат Київської міськради та голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий, повідомляє кореспондент Укрінформу.
За його словами, цей пілотний проєкт з утилізації започатковано спільними зусиллями Київської міської держадміністрації та компанії «МЕТРО Кеш енд Кері Україна".
"Проєкт спрямовано на зменшення навантаження на екологію. В середньому маска та рукавички розкладаються більше 100 років. На сьогодні кількість масок, що використовуються в Києві і по всій Україні - перевищує мільйони", - наголосив Яловий.
Він зазначив, що така проблема виникла саме внаслідок запроваджених карантинних заходів.
"Раніше не було таких проблем, оскільки ці засоби захисту здебільшого використовували в лікарнях, і кожна лікарня мала договори на утилізацію відходів медичного характеру. На сьогодні ж ці засоби захисту почали викидати і в урни, і сміттєві баки, а отже, вони почали потрапляти на полігони", - зазначив депутат.
За словами Ялового, цей проєкт є пілотним. У рамках проеєту наразі закуплено 1000 одноразових контейнерів, з яких встановлено 14.
Водночас він висловив сподівання, що інші столичні торгові мережі, а також інші українські міста долучаться до акції.
"Це перша мережа, яка відгукнулася і надала майданчики для встановлення контейнерів, проте, сподіваюся, не остання", - зазначив Яловий.
Він також повідомив, що зацікавленість проєктом вже висловили у Харкові та Маріуполі.
У ході пресконференції було продемонстровано одноразові контейнери, що були виготовлені спеціально з метою утилізації протиепідемічних захисних медичних виробів. Контейнери вироблені із щільного картону.
За словами Ялового, після заповнення контейнеру людина у захисному костюмі запаковуватиме його в поліетилен та доставлятиме на утилізацію.
Утилізація відбуватиметься шляхом спалювання у два етапи. Перший етап - при температурі 750-800 градусів, на другому етапі - рештки спалюватимуться при температурі 1200 градусів.
"Місто Київ вже другий рік активно впроваджує роздільний збір сміття. І нинішня ситуація показує нам, що є види сміття, які нам ще потрібно буде виокремлювати. Карантин продовжується, тому такий проєкт, про який ми сьогодні говоримо, є дуже актуальним", - зазначив у ході пресконференції заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.
Як повідомлялося, станом на ранок 13 травня в Україні 16425 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 439 летальних, 3716 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 402 нові випадки.