У Софії Київський пройде історичний форум

У Софії Київський пройде історичний форум

Укрінформ
Дводенний історичний форум “Історик і Кліо в академічному, публічному та медійному просторах до 100-річчя від дня народження Омеляна Пріцака, Івана Лисяка-Рудницького та 120-річчя Олександра Оглоблина” розпочнеться 5 червня у Києві.

“Засідання форуму проходитимуть 5-6 червня в Національному заповіднику “Софія Київська”. Форум покликаний актуалізувати спадщину українських істориків, а також сприяти приверненню уваги держави і суспільства до здобутків української історичної науки та піднесенню її ролі та авторитету”, - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, під час форуму обговорюватимуться питання непростого українського минулого, а також їх репрезентації сучасними істориками та політиками. Спеціальні дискусії заходу присвячені різним підходам у вивченні історії Русі, козацтва, Українській революції 1917-1921 років, імперського та радянського минулого, а також пам’яті про світові війни. Крім того, учасники форуму звернуть увагу на співіснування академічної та популярної історії, а також можливість участі історика в сучасних політичних процесах й інформаційних війнах.

Серед учасників будуть провідні українські вчені-історики з різних міст України та з-за кордону, журналісти та громадські діячі. За два дні роботи буде виголошено понад 40 доповідей на 11 панельних дискусіях. Усі зацікавлені зможуть відвідати тематичну лекцію, а також взяти участь у майстер-класі “Як писати при минуле популярно”.

Організовує захід Український інститут національної пам'яті разом із Інститутом історії України, Інститутом української археографії та джерелознавства ім. Михайла Грушевського, Інститутом українознавства ім. Івана Крип'якевича НАН України, історичним факультетом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, проектом “Лікбез: історичний фронт” та Національним заповідником “Софія Київська”.

Як нагадали в УІНП, 7 квітня минуло 100 років від дня народження Омеляна Пріцака (1919 - 2006), історика, сходознавця, філолога, джерелознавця, професора Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновника й першого директора Українського наукового інституту Гарвардського університету та Інституту сходознавства НАН України. Пріцак - автор понад 1000 наукових праць з філології, лінгвістики, сходознавства, всесвітньої історії, історії України.

Читайте також: В Україну повернули грамоту Петра І щодо Київської митрополії

27 жовтня відзначатиметься 100 років від дня народження Івана Лисяка-Рудницького (1919-1984рр.), історика, політолога, публіциста, одного із засновників Канадського інституту українських студій при Альбертському університеті, автора близько 200 наукових праць з новітньої історії України, формування модерної української нації та української політичної думки.

6 грудня - 120 років від дня народження Олександра Оглоблина (1899-1992 рр.), історика, архівіста, професора, засновника і голова Українського історичного товариства і президент Української Вільної академії наук у США, автора близько 700 публікацій, у т. ч. 30 книг, дослідницький доробок якого охоплює ключові періоди української історії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-