У Києві презентували посібник для учасників мирних акцій

У Києві презентували посібник для учасників мирних акцій

Укрінформ
У Києві презентували буклет, який стане посібником для людей, що виходитимуть на мирні акції.

Буклет є початком інформаційної кампанії, спрямованої на інформування учасників мирних зібрань про їхні права, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цей буклет не просто важливий, він саме для того, щоб всі чітко зрозуміли, що навіть якщо немає закону, то є по-перше нормативні акти, а по-друге є норми законодавства, що можна робити під час мирних акцій, а чого не можна робити, що можна приносити на зібрання, а чого ні. І дуже важливо, і на жаль актуально для України, що робити, коли тебе затримують, які в тебе є права, що ти можеш вимагати, скільки тебе можуть тримати та на що ти можеш не відповідати. Ось це все прописано в цьому буклеті, і я дійсно сподіваюся, що він стане посібником для тих людей, які виходитимуть на мирні акції”, - розповів народний депутат України Мустафа Найєм.

Під час презентації заступник голови місії Посольства США в Україні Памела Тремонт зазначила, що право на свободу мирних зібрань є невід’ємним елементом демократичного суспільства, бо суспільство є демократичним лише тоді, коли його громадяни можуть критикувати дії влади.

“Я сподіваюся, що це право буде застосовуватися для сприяння громадським обговоренням різних проблем. Якщо люди не погоджуються з чимось, то вони можуть мирно висловлювати свою незгоду, без застосування насилля”, - зазначила вона.

Читайте також: Українці назвали найбільші недоліки поліції

Директор міжнародної організації з розвитку права (IDLO) в Україні Леван Дучідзе додав, що свобода має бути нормою, а не винятком. За його словами, право на мирне зібрання не є якимось абсолютом, його використання є перевіркою того, як реалізуються права конкретного суспільства.

“Наша організація займається сприянням розвитку різних аспектів законодавства. Ми вважаємо право на мирне зібрання одним із ключових прав з деяких причин. По-перше, це право дозволяє реалізовувати і інші права і свободи, політичні, культурні, економічні і інші. Свобода мирних зібрань є доцільною для представників якихось невеликих груп населення. Реалізація цього права дає їм можливість висловити свої думки так, щоб їх почули”, - розповів він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-