Київ посів шосте місце у світовому рейтингу ефективності інвестицій

Київ посів шосте місце у світовому рейтингу ефективності інвестицій

Укрінформ
За рентабельністю інвестицій з точки зору ефективності залучених ресурсів Київ увійшов у десятку європейських міст.

Такі дані за результатом рейтингу прибутковості інвестицій склав та оприлюднив Foreign Direct Investment Magazine, що входить у групу Financial Times, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Для ранжування оцінювався бюджет, кількість персоналу офісу, що працює над залученням прямих іноземних інвестицій, та їхній розмір за звітний рік. Дані для моніторингу збирались із відкритих джерел та аналізувались за допомогою онлайн інструменту відстеження прямих іноземних інвестицій fDi Intelligence», – зазначив Поворозник.

За його словами, очолило рейтинг місто Вільнюс (Литовська Республіка), де агентство із залучення інвестицій Go Vilnius працює з 2006 року. У жовтні 2018 року американський інтернет-гігант Google відкрив у литовській столиці офіс та заснував дочірню компанію. У лютому 2018 року тут же данський банк Danske Bank відкрив центр ІТ-послуг, створивши 800 робочих місць.

Друге місце посів Мадрид із більшістю інвестиційних проектів у галузі державно-приватного партнерства, яке досить активно підтримується іспанським урядом. В агенції з іноземними інвесторами за 86 проектами працює шість співробітників, що, власне, дозволило іспанській столиці отримати першість у рейтингу з рентабельності інвестицій у персонал, випередивши ірландську столицю Дублін, в офісі просування інвестицій якої працює 11 співробітників за 123 проектами. Найбільший з них – відкриття нового центру продажів EMEA американського програмного гіганта Microsoft із 500 робочими місцями.

Читайте також: У Києві вперше пройдуть Міжнародні хорові змагання

«Столичне Комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство», підпорядковане Департаменту економіки та інвестицій КМДА, у 2017 та 2018 роках залучило 1,1 млрд грн інвестиційних коштів. Сьогодні 30 співробітників КІА працюють над впровадженням 58 проектів, серед яких будівництво медичних центрів, дитячих садочків, шкіл та об’єктів транспортної інфраструктури», – підкреслив Поворозник.

Також у топ-10 рейтингу увійшли адміністративний центр Воєводина (Республіка Сербія), Ньюкасл-апон-Тайн у Великій Британії, польське місто Познань та місто Пловдів (Болгарія).

 Фото: delo.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-