У Києві відбувся поминальний молебень за Героями Небесної сотні

У Києві відбувся поминальний молебень за Героями Небесної сотні

Фото
Укрінформ
У столиці на алеї Героїв Небесної сотні небайдужі громадяни та родичі загиблих вшановують пам'ять Героїв Небесної сотні.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зранку 18 лютого на алеї Героїв Небесної сотні біля екуменічного храму архістратига Михаїла та українських новомучеників УГКЦ відбувся поминальний молебень.

"Усі небайдужі українські патріоти приходять на це святе місце саме 18 лютого, щоб почати цей день з молитви. П'ять років не гоїться ця рана, п'ять років як саме цього дня по-звірячому були забиті Герої Небесної сотні, десятки скалічених, сотні поранених. Це ніколи не забудеться", - зазначив координатор громадської спілки "Ініціативна група постраждалих і поранених на Майдані" Павло Сидоренко.

Небайдужі громадяни та родичі загиблих вшановують пам'ять Героїв Небесної сотні/ Фото Володимира Тарасова

Також виступив син Героя Небесної сотні Сергія Бондарчука Володимир Бондарчук.

"Сьогодні п'ять років з тих кривавих днів, коли загинули наші рідні. Часто задають питання, за що стояв Майдан, за що віддали життя наші рідні, так само задають питання за що стоять хлопці на Донбасі. Наші рідні і Майдан стояли за те, щоб Україна існувала, за те, щоб Україна була незалежною, вільною, за право розмовляти рідною мовою, за право підняти жовто-блакитний прапор, за кожного з нас. І зараз боротьба триває, вона не зупинилася", - зазначив він.

Під час акції близько сотні небайдужих громадян, родичів загиблих героїв, активістів покладали квіти до хреста та меморіальної плити з портретами загиблих Героїв Небесної сотні.

Акція організована громадською спілкою "Ініціативна група постраждалих і поранених на Майдані", ГО " Родина Героїв Небесної сотні", Національний музей Революції Гідності.

Читайте також: До роковин Євромайдану покажуть історії загиблих героїв

Як відомо, цього дня, 5 років тому, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності.

У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву "Мирний наступ". Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з "тітушками", грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальну зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.

Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості. У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-