У Києві має бути вулиця імені кардинала, який розповідав світу про Голодомор — Клімкін

У Києві має бути вулиця імені кардинала, який розповідав світу про Голодомор — Клімкін

Укрінформ
У Києві варто назвати вулицю на честь віденського кардинала Теодора Інніцера, який - один з небагатьох у Європі - у 1933 році привертав світову увагу до Голодомору в Україні та допомагав українцям.

Таку думку висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у бліц-інтерв’ю Укрінформу під час робочого візиту до Австрії.

"Після мого повернення до України я пропонуватиму, щоб постать кардинала Інніцера отримала належну повагу і пам'ять також в Україні. Можливо, це могла б бути вулиця, названа на його честь. Погодьтеся, це було б символічно - щоб, наприклад, там, де є вулиця Андрея Шептицького, також з’явилася вулиця на честь іншої людини, яка зробила трагедію Голодомору відомою у світі", - сказав глава МЗС.

Міністр повідомив, що під час візиту мав важливу зустріч з архієпископом Відня кардиналом Крістофом Шенборном, з яким було обговорено діяльність австрійського Caritas в Україні та процес створення єдиної помісної УПЦ.

Але особливо його вразило спілкування на тему Голодомору в Україні та перегляд фотографій, на яких зображені померлі українці, тіла яких лежать просто на вулицях. Ці знімки зробив у Харкові австрійський інженер Александр Вінербергер і передав потім кардиналу Інніцеру.

Читайте також: Канада пам'ятає жертв Голодомору-геноциду в Україні - міністр оборони

"Особисто мене дуже емоційно вразили фотографії часів Голодомору, які тодішній кардинал Теодор Інніцер отримував потайки з України. Він був одним з небагатьох, хто намагався розповісти світу правду про Голодомор, видавав брошури, виступав та закликав Європу нас почути. Кардинал також дуже багато працював з Андреєм Шептицьким. Унікальна людина. Я отримав копії цих фотографій, і ми обов’язково зробимо їх виставку наступного року", - зауважив Клімкін.

Крім того, за його словами, наступного року на річницю Голодомору у Відні планується пам’ятний захід на ушанування ролі кардинала Інніцера та відкриття пам’ятної дошки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-