У Києві обговорили інструменти взаємодії між владою і громадою

У Києві обговорили інструменти взаємодії між владою і громадою

Децентралізація
Укрінформ
У Києві відбулась експертна дискусія "Публічні консультації як можливість впровадження належного діалогу "влада-громада" в умовах децентралізації в Україні". 

Захід проходив у межах проекту "Відповідальне управління громадою", що впроваджується ВГО "Громадянська мережа "ОПОРА" за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Реформа децентралізації спрямована на те, щоб покращити життя людей на місцях і зробити управління більш орієнтованим на громадян. Розвиток місцевого самоврядування перш за все передбачає не лише посилення ролі місцевого уряду, але, що найважливіше, посилення діалогу між місцевим самоврядуванням та населенням на місцях. Саме тому Програма "U-LEAD з Європою" співпрацює з Мінрегіоном задля того, щоб покращити діалог і залучити громадян у процеси прийняття рішень. Досвід нашої роботи показує, що цей конструктивний діалог між усіма зацікавленими сторонами посилює довіру, в першу чергу до реформ, до тих змін, що відбуваються, і покращує зв'язки на різних рівнях", - зазначила Астрід Коль, керівник відділу комунікацій, діалогу та налагодження зв'язків Програми "U-LEAD з Європою".

"Ми маємо уважніше дивитися на тих, хто є в нашому суспільстві, хто бере участь в обговоренні рішень, зокрема залучати представників меншинств, людей з інвалідністю. Друга важлива річ - це доступність публічних консультацій", - сказала Астрід Коль.

Вона прокоментувала результати дослідження "Практика публічних консультацій", презентованого Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

"Відповідно до дослідження багато хто вважає, що онлайн-консультації є найефективнішим типом консультацій. Проте тоді ми виключаємо велику кількість людей, які в Україні не мають постійного доступу до електронних технологій. Важливо дотримуватись принципу безбар'єрності комунікацій", - наголосила Коль.

Вона також підкреслила, що для демократичного суспільства характерним є те, що люди можуть зустрічатися й обговорювати будь-які теми. "Це той досвід, який мають багато європейських країн, а також США. Завдяки цьому є можливість розвивати демократичне суспільство", - сказала вона.

Як зазначив представник КМІС Олександр Щербатюк, дослідження було проведене спільно з "ОПОРОЮ" у серпні цього року, воно охопило 5 фокус-груп у 13 різних ОТГ.

Читайте також: Громади запрошують обговорити зміни до законодавства про адмінпослуги

"За результатами досліджень можна сказати, що мета публічних консультацій полягає в підвищенні якості підготовки, пошуку і прийнятті оптимальних рішень з важливих питань місцевого значення. Це забезпечується вивченням громадської думки з того чи іншого питання, забезпеченням гласності, відкритості і прозорості у зв'язку владних структур з населенням та покращенням зворотного зв'язку - між органами виконавчої влади і громадськості", - сказав Щербатюк.

Водночас він зазначив, що практика публічних консультацій на сьогодні використовується поодиноко, але всі бачать нові перспективи і можливості, які запроваджує інструмент публічних консультацій.

"Це досягнення балансу думок і прийняття оптимальних рішень, за допомогою публічних консультацій відбувається поінформованість громади, залучення її до прийняття цих рішень, виявляються лідери громади, саморозділення відповідальності не тільки на представників влади, а й на представників громади", - підкреслив соціолог.

Фото: Олена Худякова

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-