Київрада ухвалила нову систему фінансування дитсадків «Гроші ходять за дитиною»

Київрада ухвалила нову систему фінансування дитсадків «Гроші ходять за дитиною»

1489
Укрінформ
Депутати Київської міської ради підтримали впровадження у столиці нового механізму фінансування дошкільних закладів «Гроші ходять за дитиною».

Відповідне рішення на пленарному засіданні Київради у четвер, 19 липня, прийнято 97-ма голосами, повідомляється на офіційному порталі Києва. 

Як поінформувала голова постійної комісії Київради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Ганна Старостенко під час засідання, місто, відповідно до ухваленого рішення, буде фінансувати не заклад, а закуповуватиме для дітей освітню послугу в дошкільних закладах будь-якої форми власності.

«Застосування перевіреної європейської практики - механізму «Гроші ходять за дитиною» – дозволить ввести базовий фінансовий норматив бюджетної забезпеченості: розраховану вартість перебування дитини у комунальному закладі освіти, яку місто зможе направити у дошкільний заклад незалежно від його форми власності (комунальної, приватної чи корпоративної). Завдяки цьому механізму ми зможемо розширити можливість маленьких киян на здобуття дошкільної освіти у закладах різної форми власності та зменшимо чергу в дитсадки, а завдяки конкуренції - покращимо надання освітньої послуги у дитячих садках», – наголосила Старостенко.

Читайте також: Київській школі присвоїли ім’я Сервантеса

Голова постійної комісії повідомила, що із 2014 року було здійснено комплекс заходів. Це дозволило менш ніж за чотири роки скоротити чергу у 5 разів. Зокрема, було збудовано та реконструйовано 22 непрацюючих садки, а у діючих садочках відновлено 338 груп, що дорівнює 28 закладам дошкільної освіти (на 12 груп кожний). Завдяки такій системній роботі у Києві було створено більше 13 тисяч нових місць для дошкільнят, підкреслила Старостенко.

Окрім того, за її словами, модернізована система електронного запису дозволила місту уникнути подвоєння у черзі, ручного режиму втручання, а також оновити дані про дітей, які потребують першочергового зарахування.

«Ми не зупиняємося на досягнутому і беремо на озброєння перевірену міжнародну практику застосування механізму «Гроші ходять за дитиною», який сповідує низка країн: Швеція, Канада, Англія, Грузія, Польща, Німеччина. Адже завдання міської влади – зробити все необхідне, щоб у столиці був рівний доступ до якісної освіти у садочках», – сказала Старостенко.

Зазначається, що новий механізм фінансування дошкільних закладів столиці запрацює у Києві вже із січня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-