Гостей Київського балу вчитимуть танцювати та збирати

Гостей Київського балу вчитимуть танцювати та збирати "красномовні" букети

Укрінформ
Київський бал, який цього року вперше відбудеться у червні на Контрактовій площі, матиме десять унікальних особливостей.

Про них журналістам розповіла організатор балу, генеральний директор групи компаній "Брендберг" Марина Ігнатуша.

"Ми провели вже два Віденські бали, і цього разу вирішили створити зовсім новий формат. Наш новий захід, Київський бал, поєднає класичні традиції і масштабність та демократичність вуличного свята. Це перша його особливість - синтез класики та посмодерну", - зазначила Ігнатуша.

Друга "родзинка", за її словами, це історичний вимір, адже свято покликане відроджувати ідею "вуличного" мистецького простору Старого міста.

Третя відмінність - демократичність, бо це бал для усіх бажаючих, він позбавлений умовностей та не передбачає жодного дрес-коду.

Четверте - він здоровий, пропагує ідею здорового способу життя.

П'яте - аматорський, тобто на танцпол може вийти хто завгодно, навіть не маючи танцювальних  навичок.

Але при цьому - і це шоста особливість балу - на ньому буде навчання для усіх охочих під керівництвом професійних хореографів. Педагоги танцювальної студії GolDance навчать виконувати нескладні, але елегантні та запальні рухи п'яти соціальних танців: вальса, кадрилі, польки, танго та сальси.

Про це докладніше розповіла засновниця студії Світлана Шеветовська.

"Ми обрали п'ятірку найбільш популярних танців, які люди в усьому світі танцюють на вулицях: вальс, кадриль, польку, танго та сальсу. В нашій країні ще не дуже розвинені традиції таких заходів, коли люди можуть просто зібратися і потанцювати разом. Але ми сподіваємося, що під час Київського балу багато хто навіть з тих, хто ніколи не танцював, долучиться до наших майстер-класів і разом з нашими хореографами відчує смак до цього", - зазначила Шеветовська.

На доказ того, що прості рухи танцю можуть легко опанувати всі бажаючі, хореографи студії влаштували експрес-навчання для присутніх журналістів. Виявилося, що на вивчення кількох па сальси йде не більше десяти хвилин. 

Сьома "роздзинка" балу - захід міжнародний, на нього з'їдуться гості з різних країн, наприклад, з далекої Колумбії.

Восьме - він не має вікових обмежень, на ньому чекають і дітей, і дорослих.

Дев'яте - він стане "балом рекордів", адже на ньому планується виконання вальсу одразу більш як тисячею дітей.

І, нарешті, десяте - він буде поєднаний з пісенним конкурсом: саме під час Київського балу на Контрактовій площі відбудеться національний відбір учасників міжнарожного конкурсу молодих виконавція "Берлінська перлина".

Звісно, буде в нього і ще одна важлива традиційна складова - благодійність.

"Як і всі традиційні бали, Київський матиме благодійну складову. Зокрема, у нас відбудеться фестиваль квітів: відома флористична компанія запропонує закоханим створити квіткові "листи". Бажаючим допоможуть так підібрати букет, за кольором та символічним значенням квітів, щоб він передавав певне "послання". І 10 відсотків коштів від продажу цих квітів будуть передані на благодість", - зазначила Марина Ігнатуша.

За її словами, зібрані кошти буде передано Київському центру реабілітації дітей з інвалідністю. Вихованці Центру також візьмуть участь у встановленні рекорду з одночасного виконання вальсу.

Організаторка висловила надію, що Київський бал стане танцювальною візитівкою української столиці.

Читайте також: Перший Київський бал збере понад 70 тисяч глядачів та учасників

Як повідомляв Укрінформ, 1-2 червня у Києві на Контрактовій площі вперше відбудеться бал незвичайного формату, який об'єднає в собі світові бальні традиції та демократичність міського свята. Захід буде відкритим для усіх бажаючих. Очікують, що бал відвідають 70 тис гостей з усієї України та з-за її меж. У програмі - жива музика, майстер-класи, спілкування з зірками сцени та спорту тощо. Вестимуть розважальну програму популярні радіоведучі. У підготовці та проведенні балу братимуть участь понад 3 тис. артистів, волонтерів, працівників технічних служб.

Фото Юлії Овсянникової / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-