У КМДА прокоментували інформацію про відключення через борг Київенерго

У КМДА прокоментували інформацію про відключення через борг Київенерго

Укрінформ
У КМДА заспокоїли столичних жителів: через заборгованість Київенерго перед Нафтогазом відключень не буде.

Про це Громадському радіо повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.

«Є заборгованість у споживачів перед Київенерго за спожиту електроенергію, і серед них компанії, які підконтрольні місту, зокрема, це Метрополітен та Київводоканал. Проте містом були виділені додаткові кошти для Метрополітену, в тому числі, і для розрахунків за електроенергію. Тому найближчим часом ця заборгованість буде погашена”, - сказав він.

Щодо Київводоканалу, то, за словами Пантелєєва, борг за електроенергію рівний боргу держави по водоканалу з різниці у тарифах.

“По решті компаній в Київенерго йде планова робота, щоб клієнти розрахувалися за спожиту електроенергію. Це стосується тільки підприємств, які надають послуги, і які мають отримувати компенсацію від держави по пільгах і субсидіях. Наприклад, житлові організації повинні розраховуватися з Київенерго за спожиту електроенергію за роботу ліфтів. Водночас ці організації повинні отримати з бюджету компенсацію по пільгах і субсидіях за послуги з утримання будинків. Оскільки ці кошти повертаються державою несвоєчасно, відповідно, складно розраховуватися за спожиту електроенергію», — пояснює Петро Пантелєєв.

Читайте також: Київенерго не може визначитись з початком опалювального сезону

Чиновник зазначив, що, дійсно, у компанії Київенерго є борг перед Нафтогазом, через що існує ймовірність відключення. Проте Павло Пантелєєв запевняє, що не бачить подібних загроз.  

«Основний борг Київенерго за газ, спожитий на виробництво тепла. Він не пов’язаний з електроенергією. Поки що номінації в Київенерго є, опалювальний сезон ми розпочали, і наразі вже 77% будинків запущено. Тому я тут не бачу загроз. Але ще раз повторюю – для нас дуже важливо вчасно отримувати компенсації по пільгах і субсидіях з державного бюджету, і тоді ніяких проблем не повинно бути», — сказав  заступник голови Київської міської державної адміністрації.

Як повідомлялося, у “Київенерго” заявили, що заборгованість державного бюджету з компенсації пільг та субсидій за електропостачання перед компанією становить 141,49 млн грн, з них борг «Київводоканалу» – 53,71 млн грн. У Київенерго наголосили, що у разі подальших неплатежів, компанія буде змушене відключити «Київводоканал» за борги, що є критичним для столиці та може нести екологічну загрозу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-