Київенерго не може визначитись з початком опалювального сезону

Київенерго не може визначитись з початком опалювального сезону

Укрінформ
Компанія "Київенерго" заявляє, що неврегульована ціна на газ перешкоджає повноцінному початку опалювального сезону в Києві.

Про це заявляє компанія "Київенерго", яка, згідно з нещодавнім рішенням київських депутатів, постачає тепло киянам останній сезон, після чого буде позбавлена такого права..

Початок сезону навіть для установ соціальної сфери ускладнюється різницею закупівельної і передбаченої в тарифі ціни газу.

"Через неврегульовану ціну на газ початок опалювального сезону в багатьох соціальних установах Києва відкладається. Дата початку опалювального сезону у багатьох столичних установах соціальної сфери залишається невизначеною", - заявили в "Київенерго".

Підкреслюється, що НАК «Нафтогаз України» продає ПАТ "Київенерго" природний газ для бюджетних організацій за ціною 7,9 тис. грн за 1 тис. м3, а в тарифі на виробництво теплоенергії закладена його вартість як 4,94 тис. грн за 1 тис. м3.

Читайте також: У львівських будинках відключили тепло – на невизначений термін

"Таким чином, щоденний фактичний збиток "Київенерго" від поставок тепла лише соціальним об'єктам столиці становитиме 1,2 млн грн і збільшуватиметься пропорційно зниженню температури навколишнього середовища. Всього до кінця цього року збиток може становити 541 млн грн. При цьому джерело його погашення не передбачено ні в міському, ні в державному бюджетах. Ця ситуація робить непрогнозованими якість і безперебійність забезпечення теплом бюджетних організацій в новому опалювальному сезоні", - заявляють у "Київенерго".

Відзначається, що для врегулювання проблеми дисбалансу фактичної і тарифної вартості газу енергокомпанія неодноразово зверталася до КМУ, НКРЕКП і профільних міністерств. Закликала врегулювати дисбаланс у вартості газу і КМДА.

"Однак на сьогодні рішення щодо джерела компенсації різниці в тарифах на газ немає. Проект внесення змін до чинної Постанови КМУ від 22.03.2017 № 187 «Про внесення змін до положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» вже узгоджений усіма профільними установами, крім Мінекономіки. Після остаточного узгодження Міністерство енергетики має подати проект для розгляду на засідання КМУ. Документ передбачає зниження коефіцієнта 1,6, за яким виробники теплоенергії закуповують газ для всіх категорій споживачів до рівня 1,2", - йдеться в повідомленні компанії.

Нагадаємо, в червні Київрада ухвалила рішення про припинення договору з «Київенерго» на управління тепловими мережами міста, який було укладеного 16 років тому. Чинний договір дійсний до 31 грудня 2017 року, однак буде продовжений до квітня 2018 року з метою проходження опалювального сезону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-