КМДА опублікувала концепцію нового Статуту міста Києва - 06.12.2016 13:42 — Новини Укрінформ
КМДА опублікувала концепцію нового Статуту міста Києва

КМДА опублікувала концепцію нового Статуту міста Києва

1034
Ukrinform
На офіційному інтернет-порталі Київської міської державної адміністрації опубліковано концепцію нового Статуту міста Києва.

Про це заявив заступник голови КМДА Олексій Резніков, повідомляє прес-служба КМДА.

"Цей документ не повинен бути написаний для окремих людей, під якусь одну каденцію. Це документ першочергово для містян, для міста не як території, а як окремого організму. Як Конституція має вищу юридичну силу в країні, так і Статут буде домінувати над усіма локальними актами задля захисту інтересів територіальної громади", - сказав Резніков. 

За його словами, робоча група у складі експертів, науковців, правників, урбаністів працювала над концепцією Статуту близько 6 місяців. Наприкінці листопада концепція нового статуту була презентована громадськості.

Концепція оновленого документа передбачає включення низки нових аспектів. Відтак, серед іншого, окремим розділом пропонується врегулювати поняття «Публічний простір», юридично визначити та закріпити його у Статуті як один із інструментів розвитку та створення позитивного іміджу міста.

Також концепцією запропоновано виписати систему муніципального управління Києва. Наразі запропоновано чотири варіанти, які передбачають кількарівневу систему: починаючи від ОСН у мікрорайонах та районних рад до Київради і Київського міського голови.

Концепцією пропонується окремо виписати символіку територіальної громади: герб, прапор, гімн із описом і датою затвердження; межі території громади та її географічне положення; наявність функціональних зон – територіальні зони зі спеціальним статусом (історико-заповідні, лісопаркові, промислові тощо); забезпеченість якісною питною водою; електропостачання; ефективну систему прибирання та вивезення сміття з вулиць, прибудинкових територій та під’їздів багатоквартирних будинків у населених пунктах громади; забезпеченість належним транспортним сполученням – як внутрішнім, так і зовнішнім; розгалуженість і якість доріг; освітленість вулиць і під’їздів будинків у темну пору доби; ефективну систему безпеки громадян та захисту їхнього майна (боротьба зі злочинністю, охорона громадського порядку, попередження та ліквідація наслідків стихійного лиха); вільний доступ до усіх природних об’єктів та угідь у межах громади: лісів, берегів рік, озер; вільний доступ та використання публічного простору тощо.

Юридична сила Статуту – найвища відносно всіх інших муніципальних актів, за винятком тих, що затверджуються громадою на місцевому референдумі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>