Студентів-медиків навчатимуть новітніх підходів у реабілітації та психіатрії - МОЗ

Студентів-медиків навчатимуть новітніх підходів у реабілітації та психіатрії - МОЗ

Укрінформ
Українських студентів-медиків навчатимуть новітніх підходів у реабілітації та психіатрії.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

«В українській медичній освіті зараз впроваджуються найсучасніші підходи до реабілітації та психіатрії, а саме: Міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя, доказова реабілітація, підходи, засновані на правах людини, в психіатрії», - йдеться у повідомленні.

Як зазначають в МОЗ, Міжнародна класифікація функціонування (МКФ) - це новітня методика визначення стану здоров’я людини після перенесеної травми, яка дає змогу перебудувати систему реабілітації в Україні, зробити її якіснішою, ефективнішою та людиноцентричною.

Це вже третя класифікація ВООЗ, що була перекладена та імплементована у систему охорони здоровʼя України у вигляді Національного класифікатора. Саме МКФ допомагає описати функціонування та обмеження життєдіяльності людини у зв’язку зі станом здоров’я (після перенесеної травми, захворювання). Біопсихосоціальна модель, що лежить в основі МКФ, допомагає змінити погляд на процес реабілітації, акцентувати на потребах пацієнта, його соціалізації, поверненні до незалежного життя.

МКФ забезпечує спільну мову та структуру для опису всіх компонентів функціонування людини в її середовищі, він може використовуватися у розробці та документуванні індивідуальних планів реабілітації та оцінки їх ефективності.

Читайте також: У 30 лікарнях доступна телемедична система персоналізованої реабілітації - МОЗ

Доказова реабілітація – це підхід, що передбачає використання найкращих доказів з медичних досліджень для прийняття рішень щодо ефективних методів реабілітації пацієнтів.

Важливою складовою доказової реабілітації є індивідуальний підхід до кожного пацієнта, враховуючи його унікальні потреби, можливості та цілі відновлення. Це може включати різноманітні методи та техніки.

Доказова реабілітація спрямована не лише на відновлення фізичних функцій, а й на покращення якості життя пацієнта, його соціальної адаптації та самостійності.

Підхід в психіатрії, заснований на правах людини - це методи і підходи до лікування та догляду за пацієнтами з психічними розладами, які базуються на повазі до гідності та автономії пацієнта, зокрема участь пацієнта у прийнятті рішень про своє лікування та догляд, передбачають індивідуалізований підхід до лікування, тобто розробку плану лікування, що враховує унікальні потреби, цінності та переконання кожного пацієнта.

Читайте також: Уряд цього року розпочне проєкти реконструкції та модернізації не менше 100 лікарень - Шмигаль

Як наголошують в МОЗ, новий підхід в психітарії має на меті запобігання стигматизації та дискримінації, посилення усвідомлення суспільства про права та потреби людей з психічними розладами, створення середовища, де пацієнти можуть відчувати себе повноцінними членами суспільства без обмежень та упереджень, гарантує доступ до якісних послуг у сфері психічного здоровʼя, забезпечення доступності до різноманітних форм лікування та психосоціальної підтримки, здійснення контролю за їхньою якістю та ефективністю, захист прав пацієнтів у психіатричних закладах, зокрема права пацієнтів на гідні умови перебування та лікування, запобігання будь-якій формі фізичного, психологічного чи експлуатаційного насильства над пацієнтами.

Наразі, як зазначають у міністерстві, всі заклади вищої освіти, що належать до сфери управління МОЗ, активно впроваджують ці підходи у свої освітні програми різних рівнів освіти за спеціальностями галузі знань «Охорона здоров’я».

Ці підходи також застосовуються на етапі післядипломної підготовки в інтернатурі, на циклах спеціалізації та тематичного удосконалення за лікарськими спеціальностями «Психіатрія», «Наркологія», «Медична психологія», «Психотерапія», «Фізична та реабілітаційна медицина».

Як повідомлялося, в квітні 2022 року за ініціативи першої леді України Олени Зеленської та Міністерства охорони здоров’я України Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) було впроваджено як національний класифікатор. Процес обліку реабілітаційних втручань вже відбувається на основі принципів МКФ.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-