На Вінниччині 336 психологів беруть участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров‘я

На Вінниччині 336 психологів беруть участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров‘я

Укрінформ
На Вінниччині до роботи у межах Всеукраїнської програми ментального здоров‘я «Ти як?» долучилися 335 фахівців, у 51 із 63 громад області уже обрали координаторів з ментального здоров’я.

Про це на брифінгу повідомила перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна, передає кореспондент Укрінформу.

«Всеукраїнська програма ментального здоров‘я «Ти як?», ініційована першою леді Оленою Зеленською, покликана, аби суспільство звернуло увагу на важливість психічного здоров‘я людини і щоб спеціалістів з надання психологічної допомоги стало більше у кожній громаді нашої країни – у закладах соціального захисту населення, освіти, охорони здоров‘я, культури, спорту тощо. Зараз у 51 з 63 громад Вінницької області уже обрали координаторів з ментального здоров’я», - сказала Заболотна.

За її словами, у ході виконання програми в області розпочали роботу неформальні об’єднання психологів. Це команда із 335 фахівців, здебільшого працівників соціальної сфери, галузей освіти і медицини, а також представників громадського сектору. Вони надають психологічну підтримку на «лінії першого контакту».

«Вже є результати: ми маємо плюс 26 психологів в області за рахунок збільшення штатів та введення посад з нуля у громадах. Почали впроваджувати програму «Самодопомога плюс», груп самодопомоги або взаємодопомоги (для матерів, для дружин, для членів сімей загиблих) Також започаткували консультування, як індивідуальне, так і групове», - додала посадовиця.

Вона зазначила, що нині особлива увага надається психосоціальній допомозі родинам захисників і захисниць, членами сімей загиблих.

«Ми провели серію курсів із освоєння навичок психологічної самодопомоги для батьків та дружин полеглих воїнів, дружин учасників бойових дій. Організували вже чотирнадцять заходів, до яких долучились 280 членів родин захисників і захисниць. Починаючи з березня цього року, більше півтори тисячі людей з таких родин відвідали театри, кінотеатри, концертні зали та мотузкові парки», - сказала перша заступниця начальника ОВА.

Читайте також: Ментальне здоров’я: з якими скаргами до лікарів найчастіше звертаються українці

Заболотна також зазначила, що у співпраці з відділом психічного здоров'я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції на Вінниччині започаткували проєкт: «Соціально-психологічна реадаптація ветеранів та постраждалих від війни категорій населення». Він передбачає проведення серії тренінгів у громадах Вінниччини з представниками медіа, надавачами послуг з різних сфер, сім'ями учасників бойових дій. Кінцева мета проєкту – повернення ветеранів і ветеранок до цивільного життя.

Як повідомлялось, Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» започаткована за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Місія цього проєкту – зробити піклування про ментальне здоров’я щоденною звичкою для українців. Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар'єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті міністрів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-