Для постраждалих від війни українців організували понад 200 евакуацій на лікування за кордон - МОЗ

Для постраждалих від війни українців організували понад 200 евакуацій на лікування за кордон - МОЗ

Укрінформ
Понад 200 евакуаційних рейсів організовано для постраждалих від війни українців за час повномасштабної війни.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

"З квітня 2022 року та до цього часу тривають евакуаційні рейси, організовані МОЗ у співпраці з Єврокомісією та партнерами. Такі медичні евакуації до європейських клінік відбуваються щотижня. Їх організовують для постраждалих українців, які потребують спеціалізованого лікування й реабілітації. Для пацієнтів медична евакуація та подальше лікування за кордоном є безоплатним. Загалом вже було організовано 201 медичну евакуацію", - йдеться у повідомленні.

В МОЗ наголосили, що через постійні атаки та пошкоджену інфраструктуру, а також ведення активних бойових дій на окремих територіях України лікувати таких пацієнтів складно, а інколи просто неможливо. Тому постраждалих громадян транспортують до клінік Євросоюзу для лікування та/або реабілітації.

Читайте також: До закордонних клінік цього тижня відправили на реабілітацію і протезування 32 громадян України

Кожен випадок евакуації є індивідуальним та розглядається окремо. Сама підготовка медевакуації пацієнта зазвичай триває від 3-4 днів до 2 тижнів, МОЗ забезпечує комунікацію з клініками та міжнародними партнерами.

Зокрема, спочатку МОЗ подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити їм необхідне лікування. Далі МОЗ контактує з країною, що приймає пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування.

Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі.

На сьогодні вже понад 30 країн-партнерок прийняли українців на лікування, зокрема Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди та інші.

Читайте також: В Україні зареєстрували 120 тисяч дітей, котрі постраждали від війни, і їх більшає - Жолнович

Крім того, МОЗ завдяки партнерству з КНП «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» (Львів), БФ «Таблеточки», St. Jude Childrenʼs Research Hospital (Мемфіс, США), урядом Польщі та інших країн у межах реалізації програми SAFER Ukraine забезпечують медичну евакуацію українських дітей з онкологічними та онкогематологічними хворобами на лікування до країн Європи, США та Канади.

З початку війни через регулярні конвої вивезено на високоспеціалізоване лікування за кордоном понад 700 українських дітей з онкологічними захворюваннями, травмами та хронічними захворюваннями.

Загалом від початку війни у рамках співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом з різних міст України до закордонних клінік понад 4 100 українців.

Як повідомляв Укрінформ, з початку повномасштабної війни Росія пошкодила в Україні 1480 об’єктів медзакладів та ще 195 – зруйнувала вщент.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-