Україна отримала від ВООЗ та Німеччини 20 автівок швидкої допомоги

Україна отримала від ВООЗ та Німеччини 20 автівок швидкої допомоги

Фото
Укрінформ
Міністерство охорони здоров’я України отримало від Всесвітньої організації охорони здоровʼя 20 автомобілів швидкої допомоги, їх доставлення стало можливим завдяки фінансовій підтримці уряду Німеччини.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Зазначається, що спроєктовані як мобільні відділення інтенсивної терапії, ці автомобілі використовуватимуться для надання необхідної допомоги пацієнтам, які потребують додаткових заходів для підтримки життя під час транспортування до лікарень та між лікарнями.

«З огляду на руйнівний вплив війни на систему охорони здоров’я України, ці 20 автомобілів невідкладної допомоги дозволять здійснювати медичні перевезення між лікарнями по всій Україні, включаючи східні та південні регіони, вони також оснащені обладнанням для надання інтенсивної та високоспеціалізованої допомоги важкопораненим пацієнтам», - підкреслив директор відділу підтримки країн та партнерства і виконувач обов’язків регіонального директора з надзвичайних ситуацій Європейського регіонального бюро ВООЗ д-р Гундо Вайлер.

Як зауважив представник ВООЗ в Україні д-р Ярно Хабіхт, із початку війни ВООЗ підтримує Україну, надаючи необхідні медичні засоби та обладнання для забезпечення безперервності надання медичної допомоги та задоволення нагальних медичних потреб людей.

«Разом із партнерами у сфері охорони здоров’я в 2024 році ми будемо й надалі працювати над забезпеченням як гуманітарних потреб, так і потреб у відновленні, щоб зберегти стійкість системи охорони здоров’я України перед викликами», - додав він.

Автомобілі невідкладної допомоги обладнані необхідними засобами життєзабезпечення, зокрема дефібриляторами-моніторами, апаратами штучної вентиляції легенів пацієнта, обладнанням для подачі медичного кисню, інфузійними насосами, апаратами ЕКГ, ношами, травматологічним обладнанням та іншими пристроями, що дозволяють надавати життєво необхідну допомогу пацієнтам із важкими станами під час медичного транспортування.

Своєю чергою міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що швидкі - це не просто авто, це можливість для медиків врятувати життя людини. В умовах постійних обстрілів регулярне оновлення автопарку служб екстреної медичної допомоги є особливо важливим.

«Росія вже зруйнувала чи пошкодила майже 500 автомобілів швидкої допомоги. Я щиро вдячний нашим міжнародним партнерам за розуміння та всебічну підтримку. 20 автівок швидких, які нам сьогодні передає ВООЗ, вже зовсім скоро підсилять роботу медиків там, де це наразі найбільш необхідно. Вони оснащені всім необхідним, щоб надавати медичну допомогу пацієнтам у найважчих станах», - наголосив він.

У міністерстві нагадали, що з 24 лютого 2022 року ВООЗ та її партнери передали Міністерству охорони здоров’я 95 автомобілів невідкладної допомоги. Більше - планується надати найближчими місяцями.

Зазначається, що доставлення стало можливим завдяки фінансовій підтримці уряду Німеччини.

«Німеччина підтримує Україну з перших днів російського вторгнення. Цей внесок є частиною загальної підтримки з боку уряду Німеччини програм ВООЗ із надзвичайних ситуацій в Україні та сусідніх країнах, які приймають біженців, у розмірі понад 30 мільйонів євро цього року. Ми дякуємо команді ВООЗ в Україні за їхню вкрай важливу роботу», - зауважив заступник посла Німеччини в Україні д-р Тім Пранге.

Читайте також: Уряд схвалив дворічну угоду про співробітництво з Європейським бюро ВООЗ

Як повідомлялось, із початку війни ВООЗ доставила в Україну понад 4000 тонн медичних засобів, що рятують життя. Серед них, зокрема електрогенератори, автомобілі невідкладної допомоги, запаси кисню для медичних закладів, матеріали для надання допомоги у разі травм і проведення невідкладних оперативних втручань, медикаменти для лікування неінфекційних захворювань та багато іншого.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-