Як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку - роз'яснення МОЗ

Як отримати е-рецепт, якщо немає мобільного зв’язку - роз'яснення МОЗ

Укрінформ
Тимчасово на період відновлення звʼязку до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) внесуть зміни щодо формування е-рецепта, які дозволять пацієнту отримувати номер та код навіть за відсутності звʼязку. 

Про це повідомили у МОЗ, передає Укрінформ.

На період труднощів з мобільним зв’язком сповіщення з номером та кодом рецепта не будуть надходити пацієнтам усіх операторів мобільного звʼязку. Натомість тепер інформаційна довідка буде містити код погашення, який потрібен для відпуску ліків фармацевтом в аптеці. 

Таке тимчасове нововведення в ЕСОЗ стосується усіх програм, за якими призначаються ліки за е-рецептом: як за програмою реімбурсації, так і за власні кошти пацієнта. 

Читайте також: У 2024 році Україна продовжить євроінтеграційні реформи медичної системи - МОЗ

Щоб отримати новий рецепт, з 15 грудня лікар має надрукувати вам паперову інформаційну довідку або передати її в електронному вигляді. У ній має бути номер рецепта та код його погашення, який потрібно надати працівнику аптеки. Це можна зробити лікарю та пацієнту й дистанційно.

А якщо вам було виписано рецепт до 14 грудня включно, проте ви досі не отримали смс, ви можете повторно звернутися до лікаря. Лікар згенерує нову інформаційну довідку.

Якщо попередньо вам був виписаний е-рецепт, проте СМС ви отримали – не потрібно інших  додаткових кроків.

"Звертаємо вашу увагу: ці зміни – тимчасові та вжиті на період кризи, до того ж вони  стосуються користувачів усіх мобільних операторів. Після повноцінного відновлення звʼязку серед усіх абонентів мобільного оператора смс-інформування пацієнтів про номер та код погашення е-рецепта буде відновлено", - йдеться у повідомленні.

Зазначені зміни не впливають на процеси щодо виписування е-рецептів на медичні вироби. Тож під час виписування е-рецепта на тест-смужки за програмою реімбурсації смс-повідомлення із номером та кодом рецепта буде надходити пацієнту як і зазвичай.

Що стосується паперових рецептів, у МОЗ нагадали

- на період воєнного стану лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт на рецептурні лікарські засоби (поза програмою реімбурсації) за кошти пацієнта. 

- він виписується на екстемпоральні препарати (тобто такі, що виготовляються в аптеці);

- на територіях, де ведуться активні бойові дії, лікар може виписати паперовий у випадку відсутності технічної можливості виписати е-рецепт;

- паперовий рецепт на препарати та медичні вироби за програмою реімбурсації може виписуватися та погашатися на тимчасово окупованих територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії.

Пам’ятайте, що наркотичні лікарські засоби призначаються та відпускаються лише за електронними рецептами.

Читайте також: У Раді назвали атаку на Київстар однією з найпотужніших у Європі за всю історію операторів зв'язку

Як повідомлялося, тепер в Україні перший електронний рецепт можна отримати без візиту до лікаря. Раніше це можна було зробити лише за наявності гострих чи хронічних захворювань. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-