Через низький рівень вакцинації у світі росте загроза кору

Через низький рівень вакцинації у світі росте загроза кору

Укрінформ
У 2022 році після багаторічного зниження охоплення вакцинацією проти кору кількість хворих на кір зросла на 18%, а кількість померлих від інфекції - на 43%  в порівнянні з 2021 роком.

Такий висновок опублікували на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я, передає Укрінформ.

Наразі чисельність хворих оцінюють в 9 мільйонів осіб, а померлих - в 136 000 осіб, більшість із яких становлять діти.

У ВООЗ зазначають, що загроза кору для дітей продовжує неухильно зростати. У 2022 році масштабні спалахи захворювання відбулися в 37 країнах порівняно з 22 країнами у 2021 р.; 28 країн розташовані в Африці, 6 - у Східному Середземномор'ї, дві - у Південно-Східній Азії та одна - в Європі.

В організації зазначають, що зростання кількості спалахів кору і смертності від нього вражає, але не є несподіваним через зниження показників вакцинації, яке спостерігається останніми роками.

"Випадки кору, де б вони не відбувалися, створюють ризик для країн і міст, населення яких недостатньо охоплене вакцинацією", - заявив директор управління Центрів з контролю і профілактики захворювань США із глобальної імунізації Джон Вертефей.

Зараженню кором можна запобігти за допомогою двох доз вакцини. У 2022 році порівняно з 2021 охоплення вакцинацією в усьому світі дещо збільшилося, проте чисельність дітей, які пропустили дозу вакцини від кору, становила 33 мільйони, з яких майже 22 мільйони не отримали першої дози, а ще 11 мільйонів - другої дози. Глобальний показник охоплення першою дозою вакцини склав 83%, що набагато менше за 95%, необхідних для захисту населення від спалахів.

Найнижчі показники вакцинації - 66% - як і раніше, відзначають у країнах із низьким рівнем доходу, у яких найвищий ризик смерті від кору. Понад половина з 22 мільйонів дітей, які пропустили першу дозу корової вакцини 2022 року, проживають в 10 країнах - Анголі, Бразилії, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Індії, Індонезії, Мадагаскарі, Мадагаскарі, Нігерії, Пакистані та Філіппінах.

"Відсутність відновлення показників охоплення вакцинацією проти кору в країнах із низьким рівнем доходу після пандемії - тривожний сигнал і привід для дій. Кір не випадково називають "вірусом нерівності". Це інфекція, яка знаходить і атакує тих, хто не має від неї захисту", - заявила директорка Департаменту ВООЗ з імунізації, вакцин та біологічних препаратів Кейт О'Браєн.

Читайте також: ВООЗ визнала самотність глобальною загрозою

Як повідомляв Укрінформ, в Україні сформовано 312 мобільних вакцинальних бригад для проведення щеплень проти кору для дітей.

На кінець жовтня у ході загальнонаціональної кампанії з вакцинації проти кору дітей, які пропустили планові щеплення, проведено 148 206 щеплень.

Невакцинована від кору людина у разі контакту з хворим має вакцинуватися впродовж 72 годин.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-