МОЗ пропонує замість інвалідності запровадити оцінку втрати функціональності

МОЗ пропонує замість інвалідності запровадити оцінку втрати функціональності

Укрінформ
Міністерство охорони здоров’я підготувало законопроєкт, який змінює методологію встановлення інвалідності й пропонує замість неї оцінку втрати функціональності.

Про це під час брифінгу в Житомирі за підсумками Конгресу місцевих та регіональних рад при Президентові України розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає кореспондент Укрінформу.

«Уряд прийняв план реформування медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Із 2025 року у нас будуть зовсім інші підходи до проведення медико-соціальної експертизи та встановлення інвалідності. Це глобальна реформа. Вона буде пов’язана з тим, що людина з травмою потрапила на реабілітацію, а звідти завдяки мультидисциплінарній команді через електронні інструменти, у тому числі електронний МСЕК, вона потрапляє у відповідні сфери, аби повернути її функціональність, яку вона втратила через травму або хворобу», - зазначив Ляшко.

За його словами, найближчим часом презентують законопроєкт, який змінює всю методологію встановлення інвалідності.

Читайте також: В Україні запровадили комплексну соцпослугу з формування життєстійкості

«Ми зробили міжнародний класифікатор функціонування (Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я – ред.) в країні національним класифікатором. Ми відмовляємося від інвалідності як такої, а говоримо про оцінку втрати функціональності. У нас зараз проблема в тому, що ми женемося за інвалідністю, бо вона дає пільги та компенсації, а не повернення людини в економічний стан. Ми не запитали, що хоче людина, а кажемо, що ось це можемо дати. Це пострадянська модель, від якої ми повинні відмовитися», - додав міністр.

Як повідомляв Укрінформ, після звільнення всіх обласних військкомів, на місце яких візьмуть військових, котрі мають бойовий досвід, наступні в черзі на реформування – медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) та військово-лікарські комісії (ВЛК).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-