В Україні розпочалися тренінги для інструкторів центрів екстреної меддопомоги

В Україні розпочалися тренінги для інструкторів центрів екстреної меддопомоги

Фото
Укрінформ
В Україні пройшли перші очні тренінги з надання догоспітальної допомоги для інструкторів обласних центрів екстреної медичної допомоги.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

В Україні розпочалися тренінги для інструкторів центрів екстреної меддопомоги / Фото: МОЗ

«Ми продовжуємо крок за кроком удосконалювати національну систему екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Цей тривалий процес, який поєднує низку напрямів та має кілька етапів, МОЗ розпочало кілька років тому. Завдяки підтримці проєктів Світового банку ми поступово посилюємо розвиток спроможностей системи екстреної медичної допомоги, зокрема на догоспітальному етапі. І вже плануємо подальші навчання з надання екстреної медичної допомоги у разі невідкладних станів та травматичних пошкоджень для медичного персоналу в лікарнях», – сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Читайте також: МОЗ і Світовий банк провели навчання з екстреної меддопомоги

Як зазначається, інструктори навчально-тренувальних відділів у кожному обласному центрі екстреної медичної допомоги, які починають проводити навчання для своїх колег, спершу проходять тренінги із застосування власних інструкторських компетенцій у супроводі тренерів із Тернопільського національного медичного університету імені Горбачевського МОЗ України.

Так, першими центрами, в яких тренери університету проводять виїзну супервізію фахівців, що починають самостійну інструкторську діяльність, стали Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва та обласні центри Черкаської й Кіровоградської областей.

Такі тренінги упродовж наступних двох місяців пройдуть 100 інструкторів з усіх обласних центрів по Україні. В результаті вони стануть сертифікованими інструкторами з надання догоспітальної допомоги.

Водночас триває розробка теоретичного курсу для дистанційного навчання всіх фахівців обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який найближчим часом буде доступний на онлайн-платформі.

"Завдяки такому підходу за відносно короткий час – упродовж кількох років – навчанням сучасних підходів у менеджменті критичного пацієнта будуть охоплені близько 25 000 працівників центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф по всій Україні", - додали в МОЗ.

Курс проводиться у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Читайте також: У столичному метро відбудуться тренінги з домедичної допомоги

Як повідомлялося, майже 40 тисяч лікарів пройшли навчання з ведення поширених психічних розладів на «первинці» із використанням керівництва за програмою mhGAP.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-