Соцпрацівники допомагатимуть пацієнтам, які проходять реабілітацію - МОЗ

Соцпрацівники допомагатимуть пацієнтам, які проходять реабілітацію - МОЗ

Укрінформ
Соціальний працівник наразі є в складі мультидисциплінарних реабілітаційних команд 14 медзакладів і кожен з таких фахівців може допомогти пацієнту з відновленням документів, проходженням ВЛК, МСЕК або оформленням довідки про обставини поранення.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.

"Наразі проєкт працює в пілотному режимі на базі 14 медзакладів у різних куточках країни. Ініціатива реалізується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. Очікується, що після завершення «пілоту» та унормування законодавчої бази його буде розширено на всі медзаклади, які мають реабілітаційні пакети НСЗУ", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Києві обговорили важливість реабілітації та соціалізації через спорт воїнів після поранень

Зазначається, що всі соціальні працівники, залучені до роботи в реабілітаційних відділеннях, пройшли спеціальні навчальні програми від ПРООН. Тож мають широку експертизу, яка відповідає вимогам пілотного проєкту. Зокрема, вони опанували навички надання: психосоціальної підтримки пацієнтів з видимими та невидимими травмами війни, мотиваційного консультування та етичної комунікації, юридичного супроводу під час оформлення допомоги, запитів тощо.

У МОЗ наголошують що залучення соціальних працівників на етапі надання реабілітаційної допомоги забезпечує послідовність та доступність соціальних послуг. Що своєю чергою сприяє ранньому виявленню складних життєвих обставин пацієнта та підвищує ефективність роботи з їх подолання і мінімізації наслідків.

Читайте також: На Київщині відкрили відновлений реабілітаційний центр для осіб з інвалідністю

Зокрема, такий фахівець може надати пацієнту вичерпну інформацію щодо соціального захисту, в тому числі про механіку забезпечення допоміжними засобами реабілітації, призначення соціальної допомоги та виплат, отримання соціальних послуг тощо; проходження військово-лікарської комісії (для військовослужбовців) чи медико-соціальної експертної комісії для встановлення групи інвалідності; отримання безоплатної правової допомоги через мережу центрів правової допомоги; алгоритму звернення до центрів зайнятості, можливості соціального супроводу під час працевлаштування та на робочому місці; діяльності реабілітаційних закладів чи фахівців та можливості отримання психологічної допомоги за місцем проживання.

Ще один напрям роботи соціального працівника – перша психологічна допомога. Він може надавати її як пацієнту, так і членам його родини. Також відповідний фахівець може надавати послуги посередництва, представництва інтересів, соціальної та соціально-трудової адаптації.

Станом на початок липня 2023 року, соціальні працівники надали 579 консультацій.

Читайте також: Реабілітаційні відділення у кластерних та надкластерних лікарнях запрацюють до кінця року - МОЗ

Ініціатива з залучення соціального працівника до складу мультидисциплінарних реабілітаційних команд впроваджується ПРООН у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною», за фінансової підтримки урядів Республіки Корея та Німеччини, а також у співпраці з Офісом Президента, Міністерством соціальної політики та Міністерством охорони здоров’я в Україні.

Читайте також: Зеленський відвідав поранених українських бійців у лікарні Нью-Йорка

Як повідомлялося, зараз в межах Програми медичних гарантій реабілітаційну допомогу в Україні надає 421 медичний заклад. Всі послуги з реабілітації – безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ. Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше – понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу. Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-