Росфейк: Україна шукає мобілізаційний резерв через служби допомоги пристарілим

Росфейк: Україна шукає мобілізаційний резерв через служби допомоги пристарілим

Фактчек
Укрінформ
Роспроп продовжує створювати фейки відповідно з наративами, затвердженими Кремлем

Російський телеграм-канал поширив скріншот нібито корпоративного листування робітників патронажної служби «Надія», в якому керівництво служби просить працівників надати інформацію про людей старше 60 років, що перебувають у «достатній» фізичній формі. В свою чергу, пропагандисти пов’язують це з втратами на фронті та нібито подальшою мобілізацією чоловіків, які вже не є військовозобов’язаними за віком.

Цей скріншот є підробкою, а сама інформація не відповідає дійсності. В коментарі Укрінформу представник патронажної служби «Надія» повідомив, що заклад не займається збором інформації. Він також додав, що вони спеціалізуються на догляді за людьми похилого віку від 78 до 100 років.

Згідно з українським законодавством, під час воєнного стану і загальної мобілізації, яку подовжено до 15 листопада, чоловіки можуть бути мобілізовані до 60 років.

Наприкінці серпня Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в адміністрації президента РФ відбулась нарада, на якій були затверджені чергові наративи для російської системи дезінформації з метою дискредитації України та впливу на її партнерів у світі. Зокрема, про те, що мобілізації начебто підлягатимуть всі без винятку українці, незалежно від статі, віку, стану здоров’я.

У вересні Укрінформу вже спростовував кілька російських фейків на цю тему: про мобілізацію українських студентів і неповнолітніх.

Дмитро Бадрак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-