Росфейк: в Україні відключають комунальні послуги за неявку до ТЦК СП

Росфейк: в Україні відключають комунальні послуги за неявку до ТЦК СП

Укрінформ
Пропагандисти підробили листівку, намагаючись дискредитувати контрнаступ ЗСУ

Російські телеграм-канали поширили допис із фотографією листівки на фоні поштової скрині. З її тексту випливає, що якщо громадянин не з’явиться в Тернопільський обласний ТЦК СП (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, що займається, зокрема, мобілізацією), то, згідно ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», в квартирі, де він прописаний, нібито відключать гаряче водопостачання та газопостачання. За детальною інформацією пропонується звернутися до Тернопільського обласного ТЦК СП за номером телефону. Крім того, дану листівку підписано іменем директора ТОВ «Керуюча компанія ”Коменерго- Тернопіль 1’’» Попова О.А. Від себе пропагандисти додали, що це пов’язано з буцімто неуспіхом контрнаступу ЗСУ.  

Це фейк.

У Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» нічого не сказано про відключення комунальних послуг у квартирах, де прописані громадяни, які не явилися на вимогу ТЦК.

У Тернопільському обласному ТЦК СП Укрінформу повідомили, що обласні ТЦК не призивають і не викликають громадян. З людьми працюють районні, міські ТЦК та відділи.

За їх інформацією, у даній листівці відповідає дійсності тільки номер телефон та адреса Тернопільського ТЦК, які легко знайти у відкритому доступі.

Дістати у серпні «заготовку» про те, що громадянин буцімто мав з’явитися в ТЦК «до 18.01.2023», пропагандистів, можливо, спонукало наближення до наступного опалювального сезону. Водночас прив’язка до «неуспішності» контрнаступу взагалі ні до чого – контрнаступ почався майже через 6 місяців. А наявність слів російською – «согласно» замість «згідно» в підробках роспропа вже стала класикою цього жанру.

У липні росіяни вже підроблювали агітаційну листівку щодо працевлаштування українців у Німеччині.

Дмитро Бадрак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-