Роспроп розганяє на закордон фейк про «чорну трансплантологію» в Харкові

Роспроп розганяє на закордон фейк про «чорну трансплантологію» в Харкові

Укрінформ
Пропагандисти використали фото ексгумації тіл загиблих від російської агресії під час окупації Лимана

Проросійські боти у соцмережі Х із платними акаунтами розповсюджують фото, на якому медики-криміналісти розкопують поховання людей. Цю світлину супроводжують дописом про те, що нібито це розкопки біля лікарні №6 у Харкові, де нібито знайшли могили немовлят із відсутніми внутрішніми органами.

Це фейк. Фото зроблено у Лимані в жовтні 2022 після звільнення міста Збройними силами України. На ньому медики-криміналісти ексгумують тіла загиблих від російської агресії під час окупації міста.

Текст допису є компіляцією цитат із написаної 14 років тому статті московського кореспондента канадської газети The Globe and Mail Грема Сміта. 

Лиман знаходиться на півночі Донецької області. Відстань від Харкова до Лимана становить щонайменше 197 кілометрів.

Фейковий матеріал був націлений на англомовну аудиторію. Першим його почав поширювати акаунт у соцмережі X із платною синьою галочкою. Цей канал розповсюджує проросійські наративи та конспірологічні теорії про QAnon, американських політичних діячів, штурм Капітолія, коронавірус тощо.

У звільненому Лимані було ексгумовано 187 тіл українців, загиблих під час російської окупації. Серед них – 35 військових і 152 цивільних, в тому числі щонайменше п'ять дітей.

Раніше російська пропаганда створила фейк про “біолабораторії” в Одесі.

Андрій Оленін

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-